Redukcja Cellulitu

Usuwanie Cellulitu

Cellulit jest przypadłością typowo kobiecą. Pojawia się w wyniku nierównomiernego rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej w wyniku odkładania przepełnionych tłuszczem i toksycznymi produktów przemiany materii .

W takich warunkach dochodzi do powstania obrzęków, zakłócających funkcjonowanie sąsiadujących tkanek łącznych w tym także cyrkulacji krwi i limfy. Niestety proces ten stopniowo się pogłębia. Widoczne stają się nierówności a skóra gąbczasta. Pojawia się mnóstwo grudek i zagłębień.

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa

Skórka pomarańczowa” bo tak jest potocznie nazywany cellulit, najczęściej powstaje na powierzchni skóry w obrębie ud, bioder, pośladków czy ramion,
Istnieje wiele czynników wpływających na powstanie cellulitu, podstawowe to uwarunkowania genetyczne, hormonalne (ciąża, okres dojrzewania, menopauza, antykoncepcja hormonalna), tryb życia (ruch, papierosy, wysokie obcasy), przyjmowanie niektórych leków, zbyt obcisła odzież.

Warto pamiętać że decyduje też o tym stan skóry, zbyt gorące kąpiele, stres, przepracowanie, a także nadmierne spożywanie węglowodanów, soli oraz żywności wysoko przetworzonej, zawierającej konserwanty i syntetyczne barwniki.

Cellulit rozwija się latami i ma następujące etapy:

  1. bez objawów klinicznych- dopiero po ujęciu fałdu widać niewielkiego stopnia pobruzdowanie, w tym czasie pojawiają się zastoje w obrębie mikrokrążenia i gromadzenie tłuszczu przez komórki tłuszczowe
  2. proces stopniowo się nasila, obserwuje się zmianę elastyczności i napięcia skóry- pojawiają się zagłębienia – obraz „skórki pomarańczowej, mamy do czynienia z obrzękiem, w tym stadium uszkodzenie skóry ma charakter kosmetyczny,
  3. skóra jest nierówna bez ucisku, zagłębienia widoczne są przy napinaniu mięśni występuje o tzw. samoistny objaw „skórki pomarańczowej”, przy dotyku wyczuwalne są guzki-spowodowane powstawaniem włókniejących zrazików tłuszczowych
  4. skóra nierówna wyraźne górki, zagłębienia, drobne grudki i guzy – miejsce jest tkliwe, bolesne- bowiem ucisk obejmuje naczynia żylne, komórki tłuszczowe i tkanki łącznej, dochodzi do niedokrwienia tkanek m.in. włókien nerwowych, w tym stadium cellulit staje się chorobą,
  5. ostatnim najbardziej zaawansowanym etapem cellulitu są liczne, duże guzy wywołujące dolegliwości bólowe w miejscach zmienionych chorobowo.

Redukcja cellulitu – zabiegi

Cellulit można, a nawet należy leczyć. Jest to proces trudny i długotrwały, ale trzeba pamiętać, że im zmiany są mniej zaawansowane, tym lepsze efekty. Bez wątpienia najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując skojarzone leczenie cellulitu. Niezbędne jest odpowiednie postępowanie, zabiegi, dieta i właściwa pielęgnacja w domu.

Wysoką skutecznością w walce z cellulitem są metody proponowane przez naszą Klinikę Medycyny Estetycznej. Specjalnie stworzone w tym celu zabiegi mają na celu: działanie przeciwobrzękowe poprzez zastosowanie masaży i drenaży limfatycznych oraz uaktywnienie spalania tłuszczów wewnątrz komórek, a także ich rozbijanie. Tzw. zbity tłuszcz jest rozkładany do trójgicerydów/ wolnych kwasów tłuszczowych, które będą mogły zostać zużyte do procesów wytwarzania energii lub usunięte i zmetabolizowane w wątrobie.

Prócz poprawy mikrokrążenia i rozbicia tkanki tłuszczowej zabiegi działają mocno ujędrniająco i wygładzająco. Mają też korzystny wpływ na rozstępy powodując ich zmniejszenie .

W celu utrzymania korzystnego wyglądu po serii zabiegów, niezwykle istotne znaczenie ma zmiana trybu życia, szczególnie pod paroma aspektami:

  • pielęgnacji skóry– odpowiednie jej nawilżenie, wygładzenie oraz ewentualnie stosowanie preparatów zawierających składniki zmniejszające obrzęk tkanek , przyspieszające metabolizm tłuszczów
  • diety– urozmaicona z ograniczeniem tłuszczów, nadmiaru cukru i soli oraz zawierająca duże ilości płynów, owoców i warzyw
  • ćwiczeń fizycznych– przyśpieszające spalanie tłuszczów, poprawiające mikrokrążenie i zmniejszające obrzęk tkanek- głównie pływanie, bieganie, jazda na rowerze, aerobik.
  • zastosowanie pomocniczo suplementów zmniejszających przepuszczalność naczyń krwionośnych, działa silnie wspomagająco do zabiegów kosmetycznych i kosmetyczno-dermatologcznych.

Usuwanie cellulitu w Klinice Krajewski

W Klinice Krajewski proponujemy szeroki wachlarz możliwości redukcji cellulitu. Warto w odpowiedni sposób łączyć ze sobą poszczególne metody, aby uzyskać optymalny efekt i pełną satysfakcję z zabiegów. Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze najlepszej dla Ciebie terapii.

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button