Coolsculpting Zeltiq™

Coolsculpting

Urządzenie Zeltiq służy do całkowicie nieinwazyjnego redukowania miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, którą trudno wyeliminować za pomocą diety i ćwiczeń. Zabiegu nie wykonuje się w celu ogólnej redukcji masy ciała. Jego celem nie jest odchudzanie, a modelowanie sylwetki. Stanowi też dobrą alternatywę dla osób, które nie chcą się decydować na inwazyjny zabieg chirurgiczny.

Coolsculpting™ to długo oczekiwane rozwiązanie problemu jakimi są nadmierne miejscowe depozyty tłuszczu. Aparat wykorzystuje zjawisko kriolipolizy, prowadząc do rozpadu komórek tłuszczowych bez uszkadzania innych tkanek. Udowodniono, że podskórne komórki tłuszczowe w naturalny sposób są bardziej wrażliwe na zimno niż otaczające je tkanki. W wyniku kontrolowanego, przedłużonego chłodzenia są selektywnie uszkadzane powodując utratę jedynie podskórnej tkanki tłuszczowej.

Mechanizm ten pozwolił na opracowanie opatentowanej technologii urządzenia CoolSculpting™. Aplikator próżniowy zasysa fałdę tłuszczową między dwa panele chłodzące. Wbudowane w aparaturę czujniki cały czas monitorują skórę, gwarantując stały i jednakowy przebieg, za sprawą łączności z panelem sterowania umożliwiającym regulację chłodzenia.  Dzięki sensorom niemożliwe jest odmrożenie skóry, a zabieg jest w pełni bezpieczny.

Zaawansowana technologia sprawia, że zabieg jest nie tylko komfortowy, ale także skuteczny, a przy tym nieinwazyjny – nie narusza struktur skóry ani innych tkanek, jak ma to niekiedy miejsce przy np. laserach czy falach radiowych. CoolSculpting™ posiada certyfikat CE, został zatwierdzony przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) w zakresie nieinwazyjnej redukcji tkanki tłuszczowej oraz zastosowań związanych z chłodzeniem skóry podczas zabiegów dermatologicznych.

W ciągu kilku miesięcy po zabiegu lipidy z komórek tłuszczowych są uwalniane i odprowadzane przez układ limfatyczny do nerek, gdzie następuje ich usunięcie z organizmu. System CoolSculpting™ firmy Zeltiq to niekłopotliwy, naturalny i skuteczny sposób na nadmiar tkanki tłuszczowej bez zbędnych cięć i rekonwalescencji.

Czy zabieg jest bolesny?

Mimo, że zabieg trwa od jednej do trzech godzin jest zupełnie bezbolesny. Może być przeprowadzany w wygodnej pozycji leżącej bądź siedzącej i spożytkowany np. na lekturze, pracy przy laptopie czy drzemce, a nawet relaksacyjnym zabiegu kosmetycznym.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Badania kliniczne wykazały, że zabieg CoolSculpting™ zapewnia wyraźną redukcję tkanki tłuszczowej po około 2-4 miesiącach. Powolne zmniejszanie ilości tłuszczu po zabiegu wynika z charakteru zabiegu i jego nieinwazyjności. Udowodniono, że efekt utrzymuje się co najmniej 6 miesięcy, ale przy prawidłowej kontroli kaloryczności i odpowiedniej aktywności fizycznej powinien utrzymywać się trwale.

Średnia, udokumentowana redukcja tkanki tłuszczowej po jednym zabiegu wynosi 22% masy tkanki tłuszczowej objętej kuracją. Stopień redukcji tłuszczu jest najlepszy dla miejsc o niewielkich depozytach tłuszczowych. Zabieg zazwyczaj nie wymaga powtórzeń, jednak dodatkowe zabiegi na tym samym obszarze ciała potęgują rezultaty. Pacjenci zadowoleni z efektu mogą poddać się kolejnej kriolipolizie nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy.

Efekty zabiegu CoolSculpting™ nie są tak szybkie czy radykalne, jak rezultaty zabiegów inwazyjnych, takich jak np. liposukcja. Niemniej w przypadku pacjentów, którzy chcą uniknąć bólu, ryzyka i dłuższego czasu rekonwalescencji związanego z zabiegami chirurgicznymi, zabieg CoolSculpting™ jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?

Na początku zabiegu (podczas pierwszych paru minut) pacjenci odczuwają intensywny chłód – uczucie to szybko mija. Po zakończeniu może pojawić się przemijające krótkie pieczenie. Zabieg Zeltiq jest całkowicie nieinwazyjny, dzięki czemu można natychmiast powrócić do codziennych zajęć. Jednakże u nielicznych pacjentów może krótkotrwale utrzymywać się delikatne zaczerwienie, tkliwość skóry, a nawet w rzadkich przypadkach 2-tygodniowe osłabienie czucia powierzchownego skóry. Zabieg pozbawiony jest jakichkolwiek poważnych działań niepożądanych.

 

Coolsculpting™ dostępny jest w Klinice Medycyny Estetycznej Klinika Krajewski w Warszawie.

WSKAZANIA:

  • Modelowanie sylwetki
  • Miejscowa otyłość

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Rozległe blizny w miejscach objętych zabiegiem (zwłaszcza do 12 m-cy od ich powstania)

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button