Nadpotliwość

Botox to preparat wykorzystywany w medycynie estetycznej do niwelowania nadpotliwości. Wstrzyknięcie odpowiedniej ilości preparatu powoduje zablokowanie przekaźnictwa nerwowego. Gruczoły odpowiedzialne za nadmierne produkowanie potu, nie dostają sygnału do dotychczasowej- niewłaściwej reakcji. W „uśpieniu” pozostają na okres 6 – 9 miesięcy.

Czy zabieg jest bolesny?

Przy pomocy bardzo cieniutkiej igły lekarz, niewielkimi dawkami preparatu, ostrzykuje wyznaczony obszar zabiegowy. Czas trwania zabiegu to kilkanaście minut. Ból jest odczuwalny dość wyraźnie dlatego 2 godz. przed zabiegiem na obszar poddawany ostrzykiwaniu można zastosować krem znieczulający, a podczas zabiegu chłodzący nawiew.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Preparat zaczyna działać już po wstrzyknięciu, jednak odczuwalne rezultaty zauważalne są po tygodniu. Wydzielanie potu zostaje zminimalizowane na okres 6 miesięcy. Kontynuując ostrzykiwania czas działania i jednocześnie odstępy pomiędzy zabiegami mogą ulegać wydłużeniu.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?

Po zabiegu lekkie zaczerwienienia ustępują po ok. godzinie. Nie wskazane jest przez okres kilku kolejnych tygodni wykonywanie zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych, głębokiej podczerwieni czy zabiegów laserowych. Mogą one osłabić lub skrócić czas działania preparatu.

Zapraszamy do skorzystania z oferty kliniki Klinika Krajewski w Warszawie i Radomiu.

 

WSKAZANIA:

  • nadpotliwość dłoni, stóp i pach.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • zaburzenia przewodnictwa mięśniowo – nerwowego,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stosowanie niektórych leków.

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button