Mezoterapia igłowa Fusion

fusion

Mezoterapia igłowa Fusion jest techniką, która polega na wykonywaniu mikroiniekcji na skórze twarzy oraz ciała specjalnym urządzeniem Concerto. Rezultaty końcowe są ściśle powiązane z typem substancji jaka zostanie dostarczona skórze. Koktajl wysokoskoncentrowanych składników odżywczych dobierany jest odpowiednio do rodzaju skóry. Składnikami aktywnymi są m.in. witaminy, kwas hialuronowy, kwasu polimlekowy, aminokwasy, krzemionka organiczna, mikroelementy czy też różnego rodzaju wyciągi. Zabieg gwarantuje uzyskanie natychmiastowych i długotrwałych rezultatów. Mezoterapia poprawia mikrokrążenie, metabolizm komórek i wspomaga procesy regeneracyjne. Poprawia też kondycję skóry poprzez stymulację naturalnych procesów produkcji białek podporowych: kolagenu, elastyny odpowiedzialnych za jędrność skóry oraz kwasu hialuronowego, który decydująco wpływa na stan jej nawilżenia.

Przy pomocy mikroiniekcji, preparat jest wstrzykiwany w wierzchnią partię skóry, na głębokość około 1-2 mm. Składniki aktywne mają możliwość optymalnego działania, gdyż są podane bezpośrednio w miejsca tego wymagające.

strzykawka

Co wyróżnia mezoterapię igłową Fusion wykonywaną urządzeniem Concerto?

Urządzenie posiada zainstalowany specjalistyczny wenflon, który obniża ciśnienie wstrzykiwanego preparatu do ciśnienia fizjologicznego, czyli takiego, które nie sprawia dyskomfortu pacjentowi. Igła w Concerto nie jest połączona bezpośrednio ze strzykawką, a zatem jej zetknięcie się ze skórą jest delikatne, bezbolesne oraz nie uszkadza ciągłości naczyń krwionośnych, dzięki czemu ryzyko powstania siniaków i wylewów podskórnych jest ograniczone do minimum.

Kiedy pojawiają się efekty i jak długo się utrzymują?

Pojawienie się efektów jest uzależnione od rodzaju wykonywanej mezoterapii:

Mezoterapia twarzy:

Już po pierwszym zabiegu skóra sprawia wrażenie młodszej, dobrze odżywionej i wypoczętej. W dalszym efekcie dochodzi do spłycenia zmarszczek, odżywienia i wygładzenia skóry, przywrócenia jej gładkości i gęstości. W zależności od kondycji skóry, aby osiągnąć oczekiwane efekty niezbędne jest kilkukrotne powtórzenie zabiegu, a nawet wykonanie całej serii.

Mezoterapia skóry głowy:

Jest bardzo skuteczną metodą w profilaktyce oraz leczeniu wypadania włosów. Specjalnie przygotowane mieszanki substancji aktywnych pobudzają mikrokrążenie, ułatwiając penetrację związkom odżywczym w głąb skóry, aż do cebulek włosa, prowadząc niekiedy do całkowitego zahamowania wypadania włosów. Aby uzyskać pożądany efekt potrzebne są serie zabiegów o różnej częstotliwości w zależności od nasilenia problemu, oczekiwanych rezultatów i osobniczej reakcji skóry. Oczekiwana poprawa nie jest natychmiastowa, postępuje stopniowo, a przy odpowiedniej systematyczności i cierpliwości osiągnięte efekty mogą być spektakularne.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?

Po zabiegu pozostają jedynie ślady w miejscach nakłuć. Dzięki zastosowaniu specjalnego urządzenia Concerto ryzyko powstania krwiaków i zasinień jest zredukowane do minimum. Do działań niepożądanych należą rzadkie przejściowe stany alergiczne objawiające się rumieniem, ustępującym samoistnie w ciągu godziny (niekiedy też świądem).
Zalecenia pozabiegowe to podstawowa pielęgnacja i nawilżanie twarzy. Po zabiegu mezoterapii należy wstrzymać się w tym dniu od mycia włosów, unikać ich farbowania w najbliższych dniach i zastosować się do indywidualnych zaleceń lekarskich.

Zapraszamy do skorzystania z oferty kliniki Klinika Krajewski w Warszawie i Radomiu.

WSKAZANIA:

 • profilaktyka anti-ageing,
 • zmarszczki i linie mimiczne,
 • zagęszczenie skóry oraz przebarwienia,
 • worki, podkowy i sińce okolic oczu,
 • trądzik,
 • cellulit.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • alergia i uczulenie na składniki preparatów,
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • nieunormowana cukrzyca,
 • ropne bądź zapalne stany na skórze,
 • opryszczka,
 • rany,
 • choroby nowotworowe,
 • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (aspiryna),
 • skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczyniowa, ryzyko powstawania bliznowców).

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button