Odmładzanie rąk przeszczepem tkanki tluszczowej

Ręce są jedną z najbardziej eksponowanych części ludzkiego ciała. Dla tego właśnie procesy starzenia się polegające na atrofii podskórnej tkanki tłuszczowej i utracie jędrności skóry są tu szczególnie widoczne.

W ostatnich latach rozwija się dynamicznie chirurgia estetyczne rąk. Zabiegiem, który odmładza ręce najtrwalej jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Na zasadach liposukcji zostaje ona pobrana z miejsc dawczych (tj. podbrzusze, uda, grzbiet) i po sterylnym przygotowaniu wprowadzona jest podskórnie w okolicę grzbietu ręki przy pomocy kaniul. W ten sposób zostają wypełnione własną tkanką okolice atroficznie zmienione. Ponadto, zawarte w przeszczepianym tłuszczu komórki macierzyste przyczyniają się do strukturalnego odmłodzenia skóry rąk.

Zabieg wykonywany jest w blokadzie regionalnej.

Po operacji obowiązuje elewacja operowanych kończyn i rękawiczki uciskowe zmniejszające obrzęki i wspomagające gojenie (4-6tyg).

Powrót do normalnej aktywności zawodowej z udziałem rąk następuje po 2-3 tygodniach od zabiegu.

Uzyskany efekt jest długotrwały lecz nie permanentny. Zabieg odmładza ręce, ale nie zatrzymuje naturalnych procesów starzenia się.

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button