Płyn Jessnera to roztwór alkoholowy, zawierający kombinację kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i rezorcyny. Zawarte w roztworze substancje usuwają zrogowaciałe zmiany oraz komórki naskórka, a także wykazują działanie złuszczające. Połączenie rezorcyny z kwasem salicylowym i kwasem mlekowym zwiększa jego właściwości kertolityczne.
Peeling Płynem Jessnera może być delikatny lub intensywny. Zależy to od sposobu nakładania oraz liczby warstw preparatu. Od sposobu i ilości przeprowadzonych zabiegów zależy ostateczny rezultat efektów kosmetycznych.
Peeling Płynem Jessnera, można stosować praktycznie na każdą skórę.
Preparat może służyć zarówno „odmłodzeniu” skóry, w zmniejszeniu uszkodzeń wywołanych promieniowaniem UV, w likwidacji przebarwień, w wygładzaniu powierzchownych zmarszczek i w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego i zaskórnikowego .
Przed zabiegiem należy woknać test alergiczny za płatkiem ucha. Skóra jest przemywana płynem oczyszczającym. Płyn Jessnera musi być nakładany na suchą skórę, zaczynając od czoła w dół twarzy równomierną warstwą, szybko i sprawnie.Dodatkowe warstwy mogą być nakładane po przeanalizowaniu stanu skóry.Po nałożeniu preparatu pacjent pozostaje pod obserwacją przez około 20 minut.
Czy zabieg jest bolesny?
Po 1-3 minutach od aplikacji pacjent odczuwa nieprzyjemne doznania pod postacią przemijającego uczucia pieczenia skóry. Możliwe jest zmniejszenie odczuć przez zastosowanie np. wentylatora. W tym czasie pojawia się delikatne zeszronienie świadczące o prawidłowej reakcji skóry.
Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?
Pierwszego dnia po zabiegu dochodzi do uniesienia naskórka oraz ściemnienia skóry (skóra jest gładka i napięta), następnie zaczyna się złuszczać i pojawia się właściwy efekt.
Kilkukrotne powtórzenie zabiegu (3 razy) w odstępach miesięcznych zapewnia najlepsze efekty kosmetyczne w najkrótszym czasie.
Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zarumieniona z widocznymi miejscami zbielenia- które znika w trakcie paru minut. Właściwe złuszczanie rozpoczyna się po ok. 2-3 dniach od zabiegu, skóra zmienia barwę na kolor brązowy, pacjent ma uczucie posiadania „skorupki” na skórze i dochodzi do powolnego złuszczania się naskórka – proces ten trwa kolejne 3-4 dni. Nie wolno zdrapywać płatów złuszczającego się naskórka ani stosować jakichkolwiek peelingów- ryzyko powstawania przebarwień lub blizn!
Czas złuszczania najlepiej spędzić w domu, by nie narażać skóry na dodatkowe czynniki drażniące i ułatwić regenerację skórze. Zalecane jest w tym czasie silne nawilżanie preparatami hipoalergicznymi. Przez kilka tygodni po zabiegu należy stosować kremy z wysokim filtrem (minimum SPF30).
Zapraszamy do skorzystania z oferty Kliniki Medycyny Estetycznej Klinika Krajewski w Warszawie i Radomiu.