Powiększanie ust

Powiększanie ust Warszawa

Powiększanie ust Warszawa

Powiększanie ust w Klinice Krajewski – Warszawa

Proces starzenia się ust podobnie jak ogólny proces starzenia się skóry przebiega według ścisłej kolejności. Pierwszym etapem jest odwodnienie, w konsekwencji utrata objętości i jędrności. W miarę spadku nawodnienia, wargi tracą też kolor. Wspomniana utrata objętości i jędrności sprawia że brzegi warg wiotczeją, co znów pobudza proces powstawania zmarszczek słonecznych, którym już trudno jest przeciwdziałać. Nawilżenie jest więc podstawowym warunkiem posiadania pięknego uśmiechu i jego ochrony przed skutkami upływu czasu. Woda jest niezbędna dla utrzymania jędrności skóry i zachowania procesów regeneracyjnych.

Najsilniejszą znaną substancją jest kwas hialuronowy, którego zastosowanie poza wyraźnym wzrostem nawilżenia pozwala na ponowne ukształtowania tkanek śluzówki warg. Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można spotęgować objętość ust, zmienić delikatnie kształt, podnieść opadające kąciki. Jest to zabieg dla osób w różnym wieku, gdyż spełnia różne oczekiwania. Po zabiegu powiększania, usta są pełniejsze, mocniej zarysowane i nawilżone. Twarz nabiera młodszego wyglądu.

zabieg powiększania ust Warszawa

Wypełnianie i modelowanie jest świetnym rozwiązaniem dla takich problemów estetycznych jak niesymetryczne usta lub brak proporcjonalności między górną, a dolną wargą. Zastosowanie kwasu hialuronowego przywraca pacjentkom piękny uśmiech i dobre samopoczucie.
Ze względu na różne oczekiwania, każda pacjentka jest inaczej traktowana. Nie zawsze znaczne powiększenie ust jest pożądane, najczęściej delikatny retusz jest wystarczający w ich uwydatnieniu i zachowaniu naturalnego wyglądu.
Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch, a kwas hialuronowy używany do powiększania i modelowania ust jest naturalną substancją bardzo zbliżoną do używanej przy wypełnianiu zmarszczek (bruzd nosowo – wargowych).

Czy powiększanie ust jest bolesne?

W celu zmniejszenia dyskomfortu stosuje się najczęściej znieczulenie w postaci kremu (lub iniekcyjne) więc zabieg jest właściwie bezbolesny i trwa do ok. 30 minut.

Kiedy pojawia się efekt i jak długo się utrzymuje?

Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur warg – efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się 6-9 miesięcy. Czas ten zależy od indywidualnych cech u danej osoby (ruchy mimiczne) oraz rodzaju użytego preparatu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami.

Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane?

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji czyli obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego, a także dotykania i masowania miejsc iniekcji.

Zapraszamy do zapisania się na zabieg w Klinice Krajewski w Warszawie i Radomiu.

WSKAZANIA:

 • zaakcentowanie brzegów,
 • wypełnienie czerwieni warg,
 • zwiększenie objętości warg,
 • uniesienie kącików,
 • modelowanie konturu,
 • wypełnienie drobnych zmarszczek,
 • skorygowanie kształtu.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią,
 • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego,
 • infekcje (trądzik, opryszczka),
 • skłonności do bliznowacenia (keloidy),
 • choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button