Kontakt Warszawa

redukcja zmian naczyniowych

Dermatologia

Zamykanie naczynek metodą laserową

Cera naczyniowa należy do cer problematycznych. Może występować przy każdym rodzaju cery, jednak dotyczy zazwyczaj osób z I lub II fototypem skóry, o jasnych włosach i oczach, jasnej karnacji w połączeniu z cerą wrażliwą, która jest delikatna, pergaminowa i łatwo ulega wszelkim podrażnieniom. Na twarzach osób z cerą naczyniową w początkowych jej stadiach występuje rumień, który nie jest oznaką zdrowego i ładnego wyglądu. Jest zjawiskiem tymczasowym, ma tendencję do pojawiania się i znikania. Jednak z biegiem czasu dochodzi do utrwalenia, a nawet przekształcenia w stan przewlekły.

Cera naczynkowa charakteryzuje się zaczerwienieniem, opuchlizną, pieczeniem, swędzeniem i łatwością powstawania stanów zapalnych. Kłopoty z tego typu skórą są związane z delikatnymi, kruchymi naczynkami krwionośnymi, które mają skłonność do pękania. Naczynka te mają podwyższoną przepuszczalność, nie wytrzymują ciśnienia krwi, co w konsekwencji prowadzi do ich rozszerzenia, osłabienia i pękania, pozostawiając trwałe i nieestetyczne „pajączki”, których nazwa medyczna nosi termin teleangiektazji. Skłonność do ich pojawiania się jest już w dzieciństwie, jednak pierwsze objawy mogą być widoczne ok. 20 roku życia, nasilać się zaś mogą w okresie menopauzy. Najczęściej zmiany skórne pojawiają się w okolicy nosa, policzków i brody. Powierzchowne i początkowe mają kolor czerwony, a głębsze są sine lub niebieskie.

leczenie rozszerzonych naczynek

Problemy naczyniowe

Skóra naczyniowa jest nadzwyczaj wrażliwa, na jej powstawanie składa się wiele czynników. W problemach naczyniowych najważniejszą rolę odgrywa genetyka, gdyż niektóre z osób mają wrodzoną kruchość naczyniową i wraz z wiekiem stan tych naczynek ulega pogorszeniu. Kolejnym czynnikiem są hormony, mowa tutaj o nadmiarze estrogenów- żeńskich hormonów płciowych, które rozluźniają ścianki naczyń. Duże znaczenie ma również typ naszej cery. Skóra wrażliwa, cienka i sucha jest bardziej narażona na problemy naczyniowe, a zatem grubsza i tłusta to mniejsze prawdopodobieństwo występowania zmian. Dobrej kondycji cery naczynkowej nie sprzyjają także nadciśnienie tętnicze, alergie, choroby układu pokarmowego, nieodpowiednie kosmetyki, wahania temperatury, wiatr, mróz czy „kąpiele słoneczne”.

Redukcja zmian naczyniowych Radom

Każdy rodzaj skóry wymaga rozpoznania jej potrzeb i pielęgnacji, która jest niezbędna, jednak w przypadku skóry naczyniowej warto sobie uzmysłowić, że profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja będą miały dla nas dużo większe znaczenie. Bardzo ważne jest wyeliminowanie czynników, które mogłyby dodatkowo podrażniać. Wrogiem nadwrażliwej cery jest zatem słońce i mróz, dlatego należy ją nieustannie chronić, używając kremów z filtrem UV, które blokują dostęp promieni do skóry, a w chłodnych warunkach stosować ochronne kremy tłuste. Dodatkowym zabezpieczeniem twarzy będzie również podkład czy puder stanowiący kolejną warstwę izolującą od czynników środowiskowych. Niekorzystny wpływ ma też ciepła i twarda woda stosowana do mycia, ponieważ rozszerza naczynka i stają się one bardziej widoczne. Zapomnijmy także o relaksie w basenie, gdyż chlor jest kolejnym niekorzystnym dla skóry czynnikiem. Przy tego rodzaju cerze powinniśmy unikać kosmetyków silnie ściągających, zapachowych, wodoodpornych, peelingów ziarnistych i wszelkich preparatów zawierających alkohol, mentol, miętę pieprzową albo olejek eukaliptusowy. Pobudzają one krążenie krwi, rozszerzają naczynka i wywołują podrażnienia i rumień.

przebarwienia przed zabiegiem

Przed zabiegiem

Gdy problemy skórne zaczynają się nasilać i na twarzy widoczny jest intensywny rumień i teleangiektazje to znak, że należy udać się na wizytę do dermatologa. Może się okazać, że należy podjąć leczenie farmakologiczne, zwłaszcza jeżeli problemy z cerą są zwiastunem chorób skórnych np. atopowego zapalenia skóry czy trądziku różowatego. Kruche i pękające naczynka na szczęście można także wzmocnić przez odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne i medycyny estetycznej.

Cera naczyniowa jest cerą szczególnie wymagającą. Warto zaczynać od profilaktyki, jednak jeżeli stan naszej skóry wymaga już poprawek, to należy rozpocząć leczenie profesjonalnymi zabiegami oferowanymi przez kosmetologów i dermatologów, następnie kontynuować pielęgnacje w domu.

Gabinety pielęgnacyjno-estetyczne oferują pełen zakres usług, dzięki którym możliwa jest poprawa kondycji skóry twarzy. Po dokładnej ocenie stanu cery naczynkowej indywidualnie dla każdego dobierany jest rodzaj zabiegu i preparatów. Pomocne są maseczki nawilżające, łagodzące np. z alg, naświetlania lampą Sollux z niebieskim filtrem, peeling enzymatyczny, peeling kawitacyjny, jonoforeza i sonoforeza. W przypadkach bardziej zaawansowanych zmian można zastosować laserowe zamykanie naczynek, elektrokoagulację czy elektrolizę. Jednak należy pamiętać, że zabiegi te wykonujemy porą jesienną, gdy nie ma zbyt dużych wahań temperatury.

po zabiegu usuwania przebarwień

Po zabiegu

Jeżeli zbagatelizujemy pierwsze objawy, to niestety stan skóry będzie się pogarszał. Dlatego pamiętajmy o wczesnej profilaktyce i pielęgnacji, to one pomogą zapobiec zbędnemu pogarszaniu się stanu cery.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!

    Warszawa - Mokotów

    ul. Bukowińska 22a,02-703 Warszawa
    +48 884 678 678,+48 22 898 34 51
    recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

    Warszawa - Powiśle

    ul. Orłowicza 12/U2,00-414 Warszawa
    +48 884 678 678,+48 22 690 00 80
    recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

    Radom

    ul. Gagarina 1,26-600 Radom
    +48 884 886 600,+48 48 360 44 56
    recepcja.radom@klinikakrajewski.pl

    Warszawa - Mokotów

    ul. Bukowińska 22a,02-703 Warszawa
    +48 884 678 678,+48 22 898 34 51
    recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

    Warszawa - Powiśle

    ul. Orłowicza 12/U2,00-414 Warszawa
    +48 884 678 678,+48 22 690 00 80
    recepcja.warszawa@klinikakrajewski.pl

    Radom

    ul. Gagarina 1,26-600 Radom
    +48 884 886 600,+48 48 360 44 56
    recepcja.radom@klinikakrajewski.pl