Usuwanie blizn potrądzikowych

Usuwanie blizn potrądzikowych:

Blizny, jako ślad po zranieniu, są problemem estetycznym, zwłaszcza, jeśli są umiejscowione w widocznym miejscu. Zdarza się, że są też przykrą pamiątką bo jakimś wydarzeniu, urazie, czy chorobie – tak jak w przypadku blizn potrądzikowych. Stąd mamy do zaproponowania pacjentom szereg zabiegów, które pozwalają albo trwale pozbyć się blizn, wygładzić strukturę skóry, albo przynajmniej poprawić ich funkcjonalność.

Blizny przerosłe, powstałe w skutek nieprawidłowego gojenia, mogą często zaburzać elastyczność skóry, prowadzić do przykurczów, które utrudniają normalne funkcjonowanie.

Terapii usuwania blizn mogą być poddane zarówno świeże blizny, jak i „stare”. Wszystko zależy od przyczyny powstania, przebiegu procesu gojenia, głębokości, rozległości i wrodzonych tendencji do regeneracji tkanki. Dobór odpowiedniej terapii to gwarancja sukcesu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że usunięcie blizny po cesarskim cięciu, blizn po przebytym trądziku czy ospie, nie wymaga interwencji chirurgicznej. Dostępne w Klinice Medycyny Estetycznej Krajewski metody, to światowy top of the top w dziedzinie usuwania blizn w minimalnie inwazyjny i najbardziej komfortowy sposób.

Metody usuwania blizn potrądzikowych:

Główne metody, które stosujemy do usuwania blizn to lasery. Laserowe usuwanie blizn to gwarancja kompleksowej przebudowy skóry, nie tylko na zewnątrz, ale także w jej głębokich warstwach, tak by odpowiednio pobudzić proces odnowy. W zależności od możliwości czasowych pacjenta, mamy możliwość zaproponowania zabiegów w których okres rekonwalescencji jest krótszy i dłuższy, co ma znaczący wpływ też na szybkość uzyskanych efektów. Fraxel Re:Pair® to absolutny lider w powierzchownej i głębokiej małoinwazyjnej, frakcyjnej mikroablacji skóry, która przynosi spektakularne rezultaty wygładzenia struktury skóry, usuwania blizn potrądzikowych i blizn w ogóle. Z

naszego bardzo bogatego doświadczenia oraz opinii ekspertów prezentowanych podczas kongresu American Academy of Dermatology w San Diego w 2018 r. jest to najkorzystniejszy małoinwazyjny zabieg (ryzyko powikłań to jedynie 2 %) w kwestii odmładzania i redukcji blizn. PicoSure to również laser o wysokiej skuteczności, który przynosi doskonałe rezultaty w uelastycznieniu blizn i wygładzeniu ich struktury. Lasery Icon Max 1540 i Lux 1540™ to lasery frakcyjne nieablacyjne, czyli nie przerywające ciągłości skóry. Emitowane mikrowiązki światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej, w doskonały sposób sprawdzają się w leczeniu powierzchownych blizn, głównie zaburzających gładkość skóry. Posiadamy w ofercie również szereg innych technologii, które pomagają w poprawie jakości skóry, również redukcji blizn, przy jednoczesnym efekcie ujędrnienia i odmłodzenia.

Dopasowanie odpowiedniej terapii do swojego problemu powierz doświadczonym specjalistom z Kliniki Krajewski.

Czytaj więcej o technologii:

Ile zabiegów potrzeba aby usunąć blizny potrądzikowe?

Ilość koniecznych zabiegów określa się w zależności od zaawansowania problemu. Kluczowy będzie pierwszy zabieg, który pozwoli ocenić jak blizny reagują na wybraną terapię. Niekiedy jeden zabieg wystarcza na pozbycie się płytkich blizn, jednak w przypadku głębokich blizn, blizn przerostowych, rozległych, warto przygotować się na serię zabiegów, aby móc cieszyć się doskonałymi efektami.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej
  • Ciąża oraz okres karmienia piersią
  • Nowotwory
  • Świeża opalenizna (zakaz opalania do 2 – 4 tygodni przed zabiegiem)

Przygotowanie do zabiegu leczenia blizn potrądzikowych:

Zaleca się unikanie opalania obszaru zabiegowego około miesiąc przed zabiegiem. Mimo, że blizny zazwyczaj nie tak łatwo poddają się działaniu promieni słonecznych, to obszar otaczający bliznę, też powinien być chroniony przed słońcem. W konsultację ze specjalistą włączone jest też omówienie przyjmowanych leków i ziół, a także konieczność ich odstawienia przed zabiegiem, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo i jak najlepsze efekty.

Jak wygląda zabieg usuwania blizn potrądzikowych?

Zabieg usuwania blizn potrądzikowych i regeneracji skóry można przeprowadzić w dwojaki sposób: powierzchownie – z krótką rekonwalescencją lub głęboko – zdecydowanie skuteczniej. Towarzyszy temu niewielkie krwawienie w postaci drobnych kropelek, trwające kilka minut. Po zabiegu na powierzchnię skóry zostaje nałożony specjalny preparat regenerujący oraz ochronna nawilżająca maseczka. Zabieg polega na kilkukrotnym przejściu głowicy lasera przez zaplanowany obszar leczenia.

Laserowemu usuwaniu blizn najczęściej towarzyszy kłucie o różnej intensywności, w zależności od indywidualnej wrażliwości na ból. Zabiegi powierzchowne są niebolesne, natomiast w redukcji blizn potrądzikowych lub głębokich i rozległych blizn zalecane jest, minimum na godzinę przed zabiegiem, zastosowanie kremu znieczulającego, aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta. Dodatkowo, w razie potrzeby, stosujemy nawiew chłodnego powietrza. U większości pacjentów ten rodzaj znieczulenia jest wystarczający.

Zalecenia po zabiegu usuwania blizn:

Zabiegi są na ogół dobrze tolerowane, a rekonwalescencja po zabiegu, w zależności od zastosowanej metody, jest stosunkowo krótka i w najintensywniejszych zabiegach zajmuje 4 do 7dni. Towarzyszy temu samoistnie zanikający w czasie rumień skóry, podobny jak po intensywnej ekspozycji na słońce. Następnie uwidacznia się lekkie zbrązowienie ustępujące bez pozostawienia trwałych śladów. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się septyczną (higieniczną) ochronę obszaru zabiegowego oraz przez cały okres trwania serii zabiegów i w trakcie, oraz na miesiąc po jej zakończeniu, stosowanie wysokich filtrów chroniących przed słońcem min. 50, a także nawilżanie obszaru zabiegowego.

EFEKTY:

Rezultaty usuwania blizn potrądzikowych i regeneracji skóry pojawiają się kilka tygodni po zabiegu i narastają nawet do kilkudziesięciu miesięcy po jego przeprowadzeniu – jest to związane z długofalową naprawą włókien kolagenu. W tym czasie nie towarzyszy temu odczuwalny dyskomfort. Usuwanie miejscowych blizn pozwala zaobserwować pierwsze efekty już po jednym zabiegu, jednak finalny rezultat oceniamy po zakończonej serii. Usuwanie blizn to zabieg trwały i po zakończeniu terapii nie wymaga powtórzeń.

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button