Kontakt Warszawa
Znamiona – możesz je usunąć w gabinecie medycyny estetycznej

Znamiona – możesz je usunąć w gabinecie medycyny estetycznej

Co robić, kiedy na naszym ciele pojawiają się niepokojące znamiona? I czy usuwanie zmian w gabinetach medycyny estetycznej jest bezpieczne? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dalszej części artykułu.

Wszelkie zmiany pojawiające się na naszym ciele stanowią źródło niepokoju. Na szczęście większość z nich posiada łagodny charakter i w perspektywie czasu zaczyna stanowić wyłącznie problem estetyczny. Niemniej jednak pojawienie się widocznych zmian, zwłaszcza tych, które zwiększają się lub posiadają niepokojące zabarwienie, powinno być niezwłocznie konsultowane ze specjalistą, który wskaże nam odpowiednie postępowanie lecznicze.

Co robić, kiedy na naszym ciele pojawiają się niepokojące znamiona?

Zarówno pieprzyki, drobne tłuszczaki, jak i zmiany kolorytu skóry powinny w pierwszej kolejności zgłaszane być do specjalisty (dermatologa). Dzięki temu już na samym początku jesteśmy w stanie wykluczyć niebezpieczeństwo związane z pojawieniem się zmiany. Podczas wizyty dermatolog może wstępnie ocenić charakter znamienia i zalecić pacjentowi dalsze postępowanie. Jednak istnieją sytuację, w których do oceny zmiany wymagane jest przeprowadzenie biopsji (czyli pobrania wycinka zmienionej skóry), na podstawie której specjalista określa jej typ i niebezpieczeństwo z nią związane. Jeśli okaże się, że zmiana jest łagodna, lekarz może zalecić jej obserwację i pozostawienie na skórze.

Dla niektórych osób pojawienie się wyraźnego pieprzyka lub przebarwienia na skórze może stanowić problem estetyczny, który  negatywnie wpływa na ich codzienne samopoczucie. W takich przypadkach zaleca się usunięcie zmiany.

Usuwanie znamion w gabinecie medycyny estetycznej – dlaczego warto?

Usunięcie zmiany pod okiem specjalisty w gabinecie medycyny estetycznej gwarantuje nam precyzyjne usunięcie znamienia bez ryzyka pozostawienia widocznych blizn na skórze. Ponadto w gabinetach tego typu przeprowadzona zostaje pełna diagnostyka, dzięki której możliwe stanie się wykluczenie złośliwego charakteru zmiany, która znajdowała się na naszym ciele.