Kontakt Warszawa

Drugi podbródek

odmładzanie i anti aging

Twarz

O problemie

Drugi podbródek to niechciany defekt estetyczny, który dotyka osoby szczupłe, jak i te które borykają się z nadmiernymi kilogramami. Związany jest z miejscowym nagrodzeniem nadmiaru tkanki tłuszczowej, a przyczyny powstania bywają różne, m. in.: predyspozycje genetyczne i związana z nimi budowa anatomiczna, nadwaga i otyłość, nieprawidłowa postawa – garbienie się lub chodzenie z opuszczoną głową oraz utrata sprężystości i elastyczności skóry. Bardzo ważne w redukcji drugiego podbródka jest stosowanie regularnych, systematycznie i prawidłowo wykonywanych ćwiczeń fizycznych, które pomagają zniwelować niechciany defekt. Należy je wdrożyć profilaktycznie by redukować nagromadzenie w nadmiarze tkanki tłuszczowej i wzmacniać mięśnie szyi. Skuteczne są również masaże, gdyż skóra w tych okolicach szybciej starzeje się niż na tworzy, a efekt drugiego podbródka jest oznaką zanikania włókien kolagenowych. Masaże ujędrnią szyję, poprawiają krążenie i wzmocnią mięśnie. Odpowiednia dieta z odgraniczeniem soli i cukru, który sprzyja gromadzeniu się wody w organizmie, także ważna dla profilaktyki oraz pielęgnacja, a ochrona przez promieniami UV ma również kluczowe znaczenie.

Metod zniwelowania drugiego podbródka jest wiele ale najtrwalsze i widoczne rezultaty poprawy owalu twarzy przy wymienionej profilaktyce zapewnią profesjonalne zabiegi w gabinecie lekarskim. Warto zasięgnąć profesjonalnej porady i dobrać odpowiednią metodę z indywidualnym podejściem do dotykającego nas problemu.

Metody redukcji drugiego podbródka

Dobór odpowiedniej metody zależy od stopnia zaawansowania problemu i jego rodzaju. Połączenie najnowocześniejszych technologii i ich synergia podczas zabiegu gwarantują szybkie i optymalne efekty. W przypadku wiotkiej skóry w obszarze podbródka doskonale sprawdzają się technologie wykorzystujące fale radiowe i podczerwień, czyli te, które powodują skracanie włókien kolagenowych i wzrost produkcji kolagenu i elastyny. Technologia HIFU to wybór dla osób, które potrzebują spektakularnego efektu napięcia skóry i redukcji drugiego podbródka, ale nie chcą korzystać z chirurgii plastycznej. W Klinice Krajewski staramy się odpowiednio zakwalifikować problem i zawsze dobierać te rozwiązania, które prowadzą do oczekiwanego efektu najbardziej optymalną drogą.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!