Plastyka brodawek piersi

Plastykę brodawek piersi wykonuje się u kobiet z ich nabytym lub wrodzonym zniekształceniem, pragnących poprawić wygląd estetyczny swoich piersi. Najczęstszym rodzajem zniekształcenia brodawek jest ich wciągnięcie spowodowane przykurczem przewodów wyprowadzających gruczołów mlecznych lub/i obecnością tkanek bliznowatych w okolicy otoczki. Inne zniekształcenia brodawek to ich nadmierne wydłużenie lub przerost.

Operacja wciągniętych brodawek polega na chirurgicznym uwolnieniu w/w przyczyn zniekształcenia i odtworzeniu brodawki o prawidłowej wielkości, kształcie i projekcji. W cięższych postaciach konieczne może okazać się całkowite odcięcie przewodów wyprowadzających gruczołów mlecznych co może trwale upośledzić zdolność karmienia operowaną piersią. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Cięcia operacyjne zlokalizowane są u podstawy brodawki a powstałe w obrębie otoczki blizny z upływem czasu staja się niewidoczne.

Pacjentki opuszczają klinikę w dniu zabiegu.

Powrót do normalnej aktywności następuje po 2-3 dniach. Ćwiczenia sportowe mogą zostać wznowione po 1 miesiącu od zabiegu.

Uzyskiwane wyniki są dobre i trwałe choć ciąża, karmienie piersią, znaczne zmiany masy ciała lub oracje piersi mogą zmienić pierwotny efekt korekcji.

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button