Plastyka Brzucha

Abdominoplastyka (plastyka powłok brzusznych) to nazwa obejmująca kilka sposobów operacji przeprowadzanych u kobiet i mężczyzn pragnących poprawić wygląd estetyczny brzucha. Niekiedy poza aspektem estetycznym operacja ta wykonywana jest również ze wskazań medycznych.

Celem zabiegu jest usunięcie nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i zwiększenie napięcia w warstwie mięśniowo-powięziowej w przypadku jej wiotkości.

Miniabdominoplastyka przeprowadzana jest najczęściej u młodych kobiet z elastyczną skórą po okresie ciąży i polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek i zwiększeniu napięcia warstwy mięśniowo-powięziowej w ok. podbrzusza. Zabieg przeprowadzany jest z niewielkiego (12-15cm) cięcia w okolicy nadłonowej i nie wymaga preparowania tkanek środkowej (pępek) i górnej części brzucha.

Tradycyjna pełna abdominoplastyka obecnie przeprowadzana jest rzadko. Najczęściej kandydatami do tej operacji są osoby starsze i po znacznej redukcji masy ciała. Zabieg polega na całkowitym odwarstwieniu płata skórno/tłuszczowego od warstwy powięziowej od poziomu podbrzusza po łuki żebrowe, wypreparowaniu pępka na szypule, usunięciu nadmiaru tkanek z dolnej i środkowej części powłok brzusznych oraz zwiększeniu napięcia w warstwie powięziowo-mięśniowej w przypadku istnienia jej wiotkości Zabieg wykonywany jest z cięcia międzykolcowego. Powstała długa blizna umiejscowiona jest w całości pod bielizną.

Nowoczesna zmodyfikowana abdominoplastyka polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru tkanek podbrzusza, liposukcji środkowej i górnej części powłok brzusznych, przemieszczeniu pępka do pozycji anatomicznej i zwiększeniu napięcia w warstwie powięziowo-mięśniowej w przypadku istnienia jej wiotkości. Zabieg przeprowadzany jest u osób z nadmiarem skóry i tkanki podskórnej oraz ich wiotkością w dolnej i środkowej części brzucha.

We wskazanych przypadkach po wcześniejszym przeanalizowaniu stanu miejscowego i poznaniu oczekiwań pacjenta Dr Pietrasik może zaproponować rozszerzenie abdominoplastyki o liposukcję okolic bocznych brzucha (tzw. „love handles”) celem lepszej definicji talii.

Wszystkie plastyki powłok brzusznych przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym i wymagają pozostania pacjentów na 1-2 doby w klinice.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 10-14 dniach od operacji. Do pracy fizycznej po 6 tygodniach. Powrót do ćwiczeń sportowych (jogging, fitness) po 3 miesiącach.

W okresie pooperacyjnym należy unikać podnoszenia ciężarów powyżej 5 kg i wysiłków fizycznych wzmagających pracę mięśni brzucha. Konieczne jest także stałe stosowanie ubrania uciskowego w okresie 4 tyg. od zabiegu.

Uzyskane wyniki są długotrwałe choć znaczne zmiany masy ciała jak i ciąża mogą zmienić pierwotnie dobry efekt estetyczny.

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button