Plastyka Ramion

Plastyka ramion jest operacją przeznaczoną dla osób z nadmiarem skóry i tk. podskórnej pragnących poprawić wygląd estetyczny tej okolicy.

Operacja polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej przy pomocy liposukcji. Kandydatami do tej operacji są często osoby po znacznej redukcji masy ciała lub pacjenci z nadmiernymi fałdami skórnymi na wysokości ramion w wyniku naturalnego procesu starzenia się. Jeśli jędrność i napięcie skóry ramion są dobre, a nadmiar tkanki tłuszczowej niezbyt duży , Dr Pietrasik modeluje kształt ramion wyłącznie przy pomocy liposukcji.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Cięcia zlokalizowane są w okolicy dołu pachowego i na tylno-przyśrodkowej powierzchni ramion. W okresie pooperacyjnym (4 tyg.) zalecane jest stosowanie elastycznych rękawów uciskowych sprzyjających gojeniu się ran i zmniejszaniu blizn.

Powrót do normalnej aktywności zawodowej następuje po 7-10 dniach od zabiegu oczywiście jeśli praca nie jest intensywną pracą fizyczną dla kończyn górnych. Powrót do ćwiczeń sportowych (jogging, fitness) następuje po 2-3 miesiącach od operacji.

Uzyskane wyniki są trwałe lecz nie permanentne. Operowana okolica zostaje odmłodzona lecz nie zatrzymane są naturalne procesy starzenia się. Także istotne zmiany masy ciał mogą zmienić pierwotnie dobry wynik estetyczny operacji.

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button