Redukcja rozstępów

Usuwanie rozstępów

O PROBLEMIE:

Rozstępy są nieestetycznym i szpecącym problemem skórnym dotykającym tysiące kobiet oraz mężczyzn będących na różnych etapach swojego życia. Intensywny okres dojrzewania, ciąża, wszystkie momenty w których skóra nie nadąża za zwiększeniem objętości ciała, sprzyjają ich powstawaniu. Początkowo przybierają one postać ciemnoczerwonych, poprzecznych pręg, aby wraz z czasem stracić swoją żywą barwę i przyjąć postać lekko wklęsłych, nierównych, białawych blizn, którym nie straszne są domowe sposoby na usuwanie rozstępów. Wymagają specjalistycznego podejścia, które umożliwi pobudzenie skóry do odnowy i regeneracji w sposób dostosowany do stopnia zaawansowania zmian. Z uwagi na to, że rozstępy najczęściej powstają w miejscach, które chętnie odsłaniamy np. przy okazji wakacji, kiedy zakładamy strój kąpielowy, przez co stają się powodem kompleksów i niepotrzebnego stresu. Nowoczesne zabiegi, które oferujemy w Klinice Krajewski minimalizują ryzyko blizn powstających po usuwaniu rozstępów, dzięki czemu nasi pacjenci nie muszą wybierać „mniejszego zła”, a mogą cieszyć się naprawdę gładką, jednolitą skórą. Dobór technologii do usuwania rozstępów został podyktowany przede wszystkim latami doświadczeń własnych, jak i innych działających na rynku polskim i światowym ośrodków walczących z tymi nieestetycznymi defektami skórnymi.

METODY:

Do usuwania rozstępów rekomendujemy głównie zabiegi laserowe, które poprzez celowe wywoływanie mikrouszkodzeń skóry, stymulują jej komórki do uruchomienia naturalnych mechanizmów naprawczych. Dobór technologii zależy od możliwości czasowych i budżetowych pacjenta a także stopnia zaawansowania zmian. Mnogość dostępnych rozwiązań stawia Klinikę Krajewski w czołówce gabinetów zajmujących się redukcją rozstępów. Fraxel Dual jest kolejną generacją znanych i polecanych w środowisku lekarskim laserów Fraxel. Dzięki zastosowaniu dwóch wiązek laserowych działających na różnych długościach, umożliwia jednoczesną walkę ze zmianami lokalizującymi się w głębszych i płytszych warstwach skóry (np. jednoczesna likwidacja rozstępów i towarzyszących im przebarwień). Fraxel Re:Pair generuje wiązkę o jednej długości, ale o wiele większej energii, przez co nadaję się do zmian bardziej utrwalonych (np. rozstępów białych).   PicoSure to również laser o wysokiej skuteczności, który przynosi doskonałe rezultaty w uelastycznieniu skóry i wygładzeniu struktury rozstępów, przy znacznie skróconej ilości zabiegów. Lasery Icon Max 1540 i Lux 1540™ to lasery frakcyjne nieablacyjne, czyli nie przerywające ciągłości skóry. Emitowane mikrowiązki światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej, w doskonały sposób sprawdzają się w leczeniu powierzchownych blizn i rozstępów, głównie zaburzających gładkość skóry. Pixel CO2 to nowość w naszej ofercie, umożliwia wykonywanie szeregu zabiegów, w tym usuwania rozstępów, podaną w innowacyjny sposób wiązką lasera CO2. Znacznie skrócony czas zabiegów i okres rekonwalescencji, a także spektakularne rezultaty, to kilka z wielu zalet tej technologii. Proponujemy również szereg innych zabiegó, które pomagają w poprawie jakości skóry, również redukcji rozstępów, przy jednoczesnym efekcie ujędrnienia i odmłodzenia.

Przedyskutuj możliwości redukcji rozstępów ze specjalistami z Kliniki Krajewski i ciesz się swoją skórą na nowo.

Czytaj więcej o technologii:

 

Ile czasu trwa skuteczne usuwanie rozstępów?

W przypadku rozstępów i sukcesu w ich usuwaniu ogromne znaczenie ma czas. Im szybciej od ich powstania podejmiemy działanie, tym łatwiejsze będzie ich usunięcie. Jednak nie jest to jedyny wykładnik, podejmujemy wyzwanie dla każdych, nawet bardzo dawno powstałych rozstępów. Ilość i czas zabiegów jest ustalany indywidualnie.

PRZECIWWSKAZANIA:

  • Aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej
  • Ciąża oraz okres karmienia piersią
  • Nowotwory
  • Świeża opalenizna (zakaz opalania do 2 – 4 tygodni przed zabiegiem)

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Konieczne jest unikanie opalania obszaru zabiegowego około miesiąc przed zabiegiem, oraz delikatna pielęgnacja obszaru zabiegowego (unikanie zabiegów mogących narszyć strukturę skóry np. peelingi). W konsultację ze specjalistą włączone jest też omówienie przyjmowanych leków i ziół, a także konieczność ich odstawienia przed zabiegiem, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo i jak najlepsze efekty.

PRZEBIEG ZABIEGU:

Zabieg usuwania rozstępów można przeprowadzić w dwojaki sposób: powierzchownie – z krótką rekonwalescencją lub głęboko – zdecydowanie skuteczniej. Na to czy konieczne jest zintensyfikowanie leczenia, będzie miał stopień zaawansowania problemu. Zabiegowi może towarzyszyć niewielkie krwawienie w postaci drobnych kropelek, trwające kilka minut. Po zabiegu na powierzchnię skóry zostaje nałożony specjalny preparat regenerujący. Zabieg polega na kilkukrotnym przejściu głowicy lasera przez zaplanowany obszar leczenia. Laserowe usuwanie rozstępów może być odczuwalne jako kłucie o różnej intensywności, zależne od indywidualnej wrażliwości na ból. Zabiegi powierzchowne są niebolesne, natomiast w redukcji głębokich i rozległych rozstępów zalecane jest, minimum na godzinę przed zabiegiem, zastosowanie kremu znieczulającego, aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta. Dodatkowo, w razie potrzeby, stosujemy nawiew chłodnego powietrza. U większości pacjentów ten rodzaj znieczulenia jest wystarczający.

ZALECENIA PO ZABIEGU:

Zabiegi są na ogół dobrze tolerowane, a rekonwalescencja po zabiegu, w zależności od zastosowanej metody, jest stosunkowo krótka i w najintensywniejszych zabiegach zajmuje 4 do 7dni. Towarzyszy temu samoistnie zanikający w czasie rumień skóry, podobny jak po intensywnej ekspozycji na słońce. Następnie uwidacznia się lekkie zbrązowienie ustępujące bez pozostawienia trwałych śladów. Bezpośrednio po zabiegu zaleca się septyczną (higieniczną) ochronę obszaru zabiegowego oraz przez cały okres trwania serii zabiegów i w trakcie, oraz na miesiąc po jej zakończeniu, stosowanie wysokich filtrów chroniących przed słońcem min. 50, a także nawilżanie obszaru zabiegowego.

EFEKTY:

Efekty usuwania rozstępów są uzależnione od intensywności problemu, doboru zabiegów, a także indywidualnych reakcji skóry. Podczas serii zabiegów postęp jest nieustannie kontrolowany, a terapia tak modyfikowana, aby jak osiągnąć optymalne rezultaty. Usuwanie rozstępów to zabieg trwały i po zakończeniu terapii nie wymaga powtórzeń.

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button