VariLite

iridexOpis zabiegu:

VariLite® to od lat klasyczny, wybitny i niezawodny laser, wykorzystywany do zamykania naczynek (teleangiectazji twarzy) oraz usuwania innego typu zmian pochodzenia naczyniowego. Urządzenie umożliwia wykorzystanie podwójnej długości fali – zarówno do drobnych, powierzchownych, rozszerzonych „naczynek” twarzy, po większe szpecące teleangiektazje umiejscowione często w okolicy nosa lub venectazje tzw. „pajączki” obecne na nogach. System VariLite® dodatkowo wyposażony jest w głowicę skanującą co pozwala na precyzyjne przeprowadzenie zabiegu na dużych powierzchniach skóry np. całej twarzy, co redukuje ilość ewentualnych zabiegów – najczęściej do jednorazowego leczenia. W naszej klinice w Warszawie i Radomiu laser dostosowujemy parametrami do możliwość oraz indywidualnych potrzeb Klientów, w celu maksymalnej skuteczności z jednoczesnym bezpieczeństwem.

Bolesność:

Podczas zabiegu usuwania zmian bądź zamykania naczynek standardowo stosujemy system chłodzący, przy leczeniu np. całej twarzy na godzinę przed leczeniem nakładamy krem znieczulający. Bolesność zależy od umiejscowienia zmian i indywidualnej wrażliwości pacjenta.

Rezultaty:

Efekty widoczne są od razu po zabiegu. W sytuacji bardzo nasilonych zmian, zalecane jest wykonanie dodatkowego leczenia po minimum 3 miesiącach. Przy nasilonych rumieńcach możliwy jest dodatkowy zabieg VPL.

Przebieg zabiegu i zalecenia pozabiegowe:

perła

Zabieg zamykania naczynek najlepiej wykonać w okresie jesienno-zimowo-wczesnowiosennym, wolno przystąpić na 2-3 tygodnie przed i po okresie opalania. Nie powinno się pić alkoholu na 12 godzin przed zabiegiem, wpływa to niekorzystnie na przebieg leczenia. Włosy należy zgolić najlepiej jednorazową maszynką przed zabiegiem (nie wolno stosować depilatorów w kremie). Leczenie jest niskiego ryzyka powikłań. Zabiegi wykonujemy w dwóch wariantach : wersja z zamknięciem pojedynczych naczyń – nie wymaga rekonwalescencji, wymaga czasami dodatkowych sesji w odstępach 2-4 tygodnie, oraz wersja permanentna – okres rekonwalescencji 2-dniowy, towarzyszy jej niewielki obrzęk, pęcherzyki oraz strupki ustępujące do 3 dnia po leczeniu – towarzyszy jej dodatkowo efekt odmładzający – zazwyczaj nie wymaga powtórzeń. Po zabiegach należy stosować jedynie intensywne nawilżanie, które w pełni zabezpiecza przed działaniami niepożądanymi, a gdy pojawią się strupki, nie wolno ich usuwać (np. myć twarzy). Przez miesiąc od leczenia nie należy stosować sauny lub zabiegów z falami podczerwonymi, należy natomiast stosować kremy z filtrami przeciwsłonecznymi o wskaźniku SPF 50.

VariLite® dostępny jest w Klinice Medycyny Estetycznej Klinika Krajewski w Warszawie i Radomiu.

WSKAZANIA:

 • zmiany naczyniowe (poszerzone „naczynka”, pajączki),
 • znamiona naczyniowe,
 • naczyniaki płaskie i jamiste,
 • zmiany barwnikowe, przebarwienia skóry,
 • brodawki wirusowe, blizny.

PRZECIWWSKAZANIA:

 • świeża opalenizna (po 2-3 tyg. słońce, solarium, samoopalacze),
 • ciąża,
 • nie wolno spożywać alkoholu na dobę przed zabiegiem,
 • leki światłouczulające odstawić na miesiąc przed (tetracycliny, kremy z retinolem),
 • zioła (zaprzestać stosowanie na 2-3 tyg. przed leczeniem),
 • choroby skóry jak łuszczyca i bielactwo są przeciwwskazaniem względnym,
 • skłonność do bliznowców (keloidów).

Zapisz się na wizytę już dziś!