Kontakt Warszawa
3 zabiegi medycyny estetycznej, które warto przeprowadzić wczesną wiosną

Skóra twarzy i ciała po długich, zimowych miesiącach, bywa sucha i pozbawiona energii. Wiosna to doskonały czas, aby ją obudzić, odświeżyć i przygotować na nadchodzące lato. Warto skorzystać z zabiegów kosmetycznych, które są nieinwazyjne, nie wywołują podrażnień i pozwalają korzystać z promieni pierwszego, wiosennego słońca.

Odmładzanie

Z uwagi na pierwsze promienie wiosennego słońca, warto zafundować sobie zabieg z minimalnym okresem rekonwalescencji, aby w spokoju móc cieszyć się piękną pogodą. Laser pikosekundowy to specjalistyczny laser, który może być stosowany przez cały rok, bez ryzyka podrażnienia i przebarwień. Pobudza skórę do produkcji elastyny i kolagenu – precyzyjnie i bez efektu termicznego. W rezultacie cera jest bardziej napięta, gęstsza i gładsza, a jej koloryt zdrowszy i jednolity. Co ważne, na zabieg ten jest odpowiedni dla osób o każdym fototypie, a szczególnie poleca się go pacjentom chcącym pozbyć się przebarwień i odmłodzić skórę twarzy.

Tlenowe odżywienie cery

Cera po zimie często jest poszarzała i szorstka – brakuje jej nawilżenia i energii. Antidotum na te dolegliwości jest infuzja tlenowa, która skutecznie hamuje procesy starzenia. Metoda ta jest nieinwazyjna – opiera się na wprowadzaniu w głąb skóry aktywnych cząsteczek tlenu, który odżywia komórki, poprawia elastyczność i sprawia, że twarz staje się promienna i gładka. Wraz z tlenem aplikowane są specjalistyczne preparaty, których formuła dopasowywana jest indywidualnie do pacjenta. Infuzja nie powoduje podrażnień i daje natychmiastowy efekt bez uciążliwych skutków ubocznych, dzięki czemu jest doskonałym zabiegiem oczyszczającym i odświeżającym cerę na wiosnę.

Skuteczna redukcja cellulitu

Po zimowych miesiącach nie tylko nasza twarz, ale i ciało potrzebuje opieki. Wsparciem w usuwaniu zbędnej tkanki tłuszczowej jest endermologia, bezinwazyjny i naturalny zabieg modelujący sylwetkę. Poprzez masaż próżniowy wspomaga redukcję cellulitu dzięki drenażowi i pobudzeniu przepływu płynów ustrojowych. Sam zabieg odbywa się w kilku etapach – od ogólnego programu likwidującego obrzęki i wiotkość, poprzez etapy nakierowane na konkretne partie ciała, wymagające dodatkowego wsparcia. Zaleca się wykonanie 10 sesji, natomiast efekty można zauważyć już w połowie cyklu.

Odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne, wraz ze zdrową, pełną witamin dietą i regularną aktywnością fizyczną, gwarantują świetlistą cerę i zgrabną sylwetkę oraz przygotowują nas do zbliżającego się wielkimi krokami lata.