Kontakt Warszawa
Fototerapia w leczeniu trądziku

Laserowe leczenie trądziku to metoda przynosząca bardzo dobre rezultaty. Światło pulsacyjnie jest niezawodne przy trądziku pospolitym i różowatym. Laser oddziałuje w sposób kompleksowy na skórę, pobudza ją do odbudowy, a jej stan tym samym poprawia się.

Światło emitowane przez laser niszczy bakterie, które są powodem namnażania trądziku. Metoda wykazuje się największą skutecznością przy lekkim oraz średnim stopniu zaawansowania zmian. Bardzo skutecznie je wycisza, skóra zyskuje jednolity koloryt, a pacjent odczuwa komfort w związku z nienagannie wyglądającą cerą.

U kogo zadziała leczenie trądziku laserem?

Fototerapia największą skutecznością wykazuje się przy trądziku aktywnym. Dobrane do typu zmian światło o odpowiedniej długości stymuluje uwalnianie tlenu w skórze, redukuje bakterie beztlenowe, które odpowiadają za namnażanie się trądziku.

Światłoterapia sprawia, że wreszcie masz szansę na piękną skórę o jednolitym kolorycie, bez żadnych zmian. W znakomity sposób uzupełnia leczenie farmakologiczne zalecone przez dermatologa. Ryzyko nawrotów zmian trądzikowych jest dzięki temu o wiele mniejsze.

Laser wykorzystasz także po leczeniu trądziku

Laser skutecznie walczy ze zmianami potrądzikowymi, co jest częstą zmorą wielu pacjentów. Skutecznie rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt skóry. Zabieg dodatkowo działa odmładzająco, ujędrniająco, zwęża pory i wygładza skórę.

Wraz z pozbyciem się trądziku zyskasz odmieniony wygląd skóry.

Bezpieczne leczenie trądziku

Leczenie trądziku jest całkowicie bezpieczne. Metoda cieszy się bardzo dużą popularnością w gabinetach medycyny estetycznej, nie wywołuje skutków ubocznych, a stanowi niezawodne wsparcie przy leczeniu trudnych zmian trądzikowych. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Wystarczy stosować się do zaleceń lekarza medycyny estetycznej, aby osiągnąć zamierzone rezultaty pozwalające cieszyć się piękną cerą bez zmian trądzikowych.