Kontakt Warszawa
Fraxel Dual – właściwości lasera i wskazania do wykonania zabiegu

Laserowe odmładzanie twarzy Fraxel Dual to zabieg popularny wśród osób, które zmagają się z oznakami starzenia się skóry, takimi jak zmarszczki, zwiotczenie tkanek czy nierównomierny koloryt. Wspomniana kuracja pozwala trwale zlikwidować wiele tego typu niedoskonałości. Jak zatem przebiega zabieg z wykorzystaniem lasera Fraxel Dual i dla kogo jest polecany?

Laser Fraxel Dual – działanie

Laser Fraxel Dual przy pomocy rolkowej głowicy emituje wiązkę światła, która równomiernie przenika w głąb skóry. W ten sposób dochodzi do mikroskopijnych uszkodzeń komórek, w wyniku czego aktywowane są naturalne procesy regeneracyjne, a tkanki zaczynają naturalnie się obkurczać. System laserowy zasadniczo posiada dwie funkcje:

  • fala długa – służy do regeneracji głębokich tkanek skórnych,
  • fala krótka – jest wykorzystywana do niwelowania zmian powierzchniowych zlokalizowanych na skórze (np. usuwanie martwego naskórka).

Bezpośrednim efektem kuracji laserowej jest poprawa mikrokrążenia skóry i wygładzenie zmarszczek. Promienie lasera aktywują bowiem proces regeneracji włókien kolagenowych i elastyny, które stanowią tzw. szkielet tkanki skórnej. Zatem im mocniejsze włókna, tym skóra bardziej jędrna i odporna na powstawanie zmarszczek. Laser Fraxel Dual jest stosowany także do likwidacji blizn, rozstępów czy przebarwień.

Laserowe odmładzanie twarzy Fraxel Dual – efekty

Laserowe odmładzanie twarzy Fraxel Dual dedykowane jest osobom, które pragną:

  • dokonać korekcji płytkich zmarszczek,
  • zahamować procesy starzenia się skóry,
  • usunąć zmarszczki wokół oczu (tzw. kurze łapki) i worki pod oczami,
  • zlikwidować blizny różnego pochodzenia (m.in. pooperacyjne, powypadkowe, potrądzikowe),
  • zniwelować przebarwienia posłoneczne,
  • ujędrnić skórę, poprawić jej elastyczność oraz wygładzić wszelkie nierówności,
  • zredukować widoczność porów skórnych.

Laser Fraxel Dual – przeciwwskazania

Z zabiegów z wykorzystaniem lasera Fraxel Dual nie powinny korzystać osoby, które zażywają leki lub stosują kuracje ziołowe światłouczulające, gdyż tego typu preparaty w połączeniu z emitowaną wiązką światła, mogą doprowadzić do pojawienia się na skórze przebarwień. Z tego typu procedury powinny zrezygnować też kobiety będące w ciąży oraz karmiące piersią. Do popularnych przeciwwskazań należy również świeża opalenizna oraz aktywne choroby nowotworowe. Przed wykonaniem zabiegu zawsze wykonywany jest specjalistyczny wywiad, dlatego wszelkie ewentualne przeciwwskazania zostaną omówione, a ryzyko niebezpiecznych powikłań zredukowane do minimum.

Laserowe odmładzanie twarzy Fraxel Dual może być stosowane zarówno profilaktycznie celem przeciwdziałania przedwczesnemu starzeniu się skóry, jak i ze względu na chęć eliminacji istniejących niedoskonałości. Po wykonaniu zabiegu należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń specjalisty, aby skóra prawidłowo się zregenerowała, a osiągnięty efekt był satysfakcjonujący.