Kontakt Warszawa
Jak wyszczuplić uda i wyzbyć się cellulitu?

Cellulit jest efektem nieprawidłowego rozłożenia się tkanki tłuszczowej. Prowadzi to do zmian w tkankach podskórnych. Jest defektem kosmetycznym, który może powodować kompleksy.

Cellulit jest defektem kosmetycznym wynikającym z niedostatecznej aktywności fizycznej, nieprawidłowej diety, ale jego podłoża można szukać również w zaburzeniach hormonalnych.

Odżywianie i aktywność fizyczna a cellulit

Dieta odgrywa bardzo duże znaczenie w walce z cellulitem. Przede wszystkim należy wyeliminować wysoko przetworzoną żywność, zastępując ją dużą ilością świeżych owoców i warzyw bogatych w sole mineralne, witaminy i błonnik. W diecie nie powinny pojawiać się również słodycze, tłuste mięso oraz jasne pieczywo. Niezbędne jest przyjmowanie minimum 2,5 litra płynów na dobę.

Systematyczne uprawianie sportu kształtuje całą sylwetkę, ujędrnia mięśnie, a tym samym zapobiega powstawaniu cellulitu. Warto włączyć do codziennej rutyny aktywność fizyczną np. jazdę na rowerze, pływanie, bieganie, fitness. Dobrze jest także zastosować regularną gimnastykę, nie rzadziej niż 3 razy w tygodniu.

Pielęgnacja skóry z cellulitem

Drenaż limfatyczny, masaż antycellulitowy, masaż bańką chińską czy masaż szczotką to zabiegi pielęgnacyjne, które na stałe warto wprowadzić do swojego życia, jeżeli chcesz pozbyć się cellulitu i zapobiec jego nawracaniu.

Masaże poprawiają metabolizm, pobudzają układ limfatyczny, przyspieszają proces oczyszczania organizmu. Skutecznie zabiegają powstawaniu pomarańczowej skórki.

Metody wyszczuplania ud i redukcji cellulitu

Najnowocześniejsze technologie stosowane przez gabinet medycyny estetycznej w Warszawie pozwalają na nieinwazyjne radzenie sobie z wyszczuplaniem ud i redukcją cellulitu. Wykorzystywane są do tego przede wszystkim zimne i ciepłe ultradźwięki.

Konsultując swój problem z lekarzem medycyny estetycznej, można znaleźć najskuteczniejsze rozwiązanie. Pamiętać należy, że dla podtrzymania efektów wypracowanych przez zabieg medycyny estetycznej, niezbędna jest zdrowa dieta, aktywność fizyczna i codzienna pielęgnacja skóry.