Skóra naczynkowa potrzebuje pielęgnacji o każdej porze roku, ale szczególnie zimą. Nie sprzyja jej chłód i wiatr oraz szoki termiczne, związane z wchodzeniem z zimna do ciepła. Cerę naczynkową należy wspierać dietą bogatą w witaminy C, B3 i K, kwasy omega3 i cynk. Obecnie w ofercie klinik medycyny estetycznej dostępne jest również usuwanie naczynek za pomocą lasera. Które zabiegi są najlepsze? Jak dbać o cerę naczynkową zimą?
Podstawa pielęgnacji delikatnej cery zimą
Skóra z tendencją do pękania naczynek cechuje się delikatnością, jest cienka i mało odporna na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. A tych w okresie jesieni i zimy nie brakuje.
Obecnie popularne są zabiegi laserowe na popękane naczynka i rumień. Jednak lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto wiedzieć, co lubi skóra naczynkowa?
- Delikatne kosmetyki. Zarówno do demakijażu jak i do makijażu. Do oczyszczania najlepiej wybierać delikatne pianki i emulsje, a wśród peelingów, enzymatyczne.
- Krem ochronny. Dobry krem to ochrona przed przesuszeniem skóry i negatywnym działaniem mrozu, wiatru. Zawiera witaminy i oleje. Niektóre kremy mają w składzie również probiotyki.
- Chłodny prysznic. Lepiej unikać gorących kąpieli, bo ich delikatna cera nie lubi.
Usuwanie naczynek laserem – jaka skuteczność?
Skuteczność zależy między innymi od wykorzystanej technologii. Obecnie za najskuteczniejsze uznawane są zabiegi laserowe. Mają wysoką skuteczność w usuwaniu popękanych naczynek, przebarwień, rumienia.
Po zabiegu skóra zyskuje gładkość, a ślady po popękanych naczynkach znikają. Zazwyczaj efekty widać już po pierwszym zabiegu. Natomiast najczęściej konieczna jest seria kilku zabiegów, w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Dużym plusem jest efekt, który zostaje na dłużej. Skóra nie reaguje już w tak dużym stopniu na zmiany temperatury i inne czynniki zewnętrzne.
Dzięki innowacyjnej metodzie, kobiety o cerze naczynkowej, również zimą, mogą korzystać z życia pełnymi garściami, nie martwiąc się o zaczerwieniania.