Rozwój medycyny estetycznej pozwala na korzystanie z coraz szerszego wachlarza zabiegów. Jednym z najnowszych osiągnięć jest fotoodmładzanie – stymulacja skóry za pomocą światła emitowanego przez laser. Jak wygląda ten zabieg i jakie są jego zalety?
Fotoodmładzanie – jaka skóra go potrzebuje?
Delikatna skóra twarzy, szyi i dekoltu narażona jest niemal codziennie na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. W połączeniu z promieniami słonecznymi, stresem i naturalnymi procesami zachodzącymi w skórze – zachodzi efekt fotostarzenia. Zazwyczaj skutki tego procesu pojawiają się w okolicach 35 roku życia, jednak już nawet dwudziestoletnie kobiety zauważają pierwsze oznaki w postaci popękanych naczynek i przebarwień. Oprócz tego to także nadmierna suchość, nadwrażliwość czy utrata elastyczności i blasku.
Na czym polega fotoodmładzanie?
Podczas zabiegu po dokładnym oczyszczeniu skóry lekarz pobudza ją wiązkami światła emitowanymi przez specjalistyczny laser. Skóra pochłania wiązki laserowe, które wpływają na regenerację i redukcję przebarwień. Ważnym efektem jest także zwiększona produkcja kolagenu i elastyny, co wpływa na młodszy i świeży wygląd skóry. Światło lasera poprawia jej elastyczność, zwiększaj napięcie i redukuje delikatne zmarszczki. Dodatkowo usuwa nieestetyczne pajączki i zwiększa odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Zabieg jest bezpieczny i nie wymaga hospitalizacji. Dzień po jego wykonaniu pacjenci z powodzeniem mogą wykonywać codzienne czynności, jedynie chroniąc skórę przed nadmierną ekspozycją na promienie słońca. Jednym z niezbędnych do regeneracji skóry po zabiegu skutków ubocznych jest jej zaczerwienienie i delikatne złuszczanie.
Fotoodmładzanie to zabieg szczególnie polecany osobom narażonym na silny stres, intensywną aktywność fizyczną, a chcących jednocześnie zachować witalny i promienisty wygląd twarzy, szyi i dekoltu. Jego nieinwazyjność pozwala na regularne powtarzanie, zwiększające na stałe kondycję skóry. To inwestycja w przyszłość i młody wygląd na długie lata.