Liposukcja, czyli szybki sposób na idealne ciało na plaży

Liposukcja, czyli szybki sposób na idealne ciało na plaży

Liposukcja jest inwazyjnym, ale bardzo skutecznym zabiegiem usuwającym nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pośladków, ud i innych części ciała. Po raz pierwszy została ona wykonana w 1960 r. Obecnie, po licznych modyfikacjach oraz udoskonaleniach, jest drugim najczęściej wykonywanym zabiegiem w zakresie chirurgii plastycznej (według ISAPS, czyli International Society of Aesthetic Plastic Surgery, w roku 2016 na całym świecie wykonano 1 453 340 procedur odsysania tłuszczu).

Liposukcja brzucha – jak wygląda zabieg?

Liposukcja brzucha jest zabiegiem wykonywanym najczęściej w znieczuleniu ogólnym, który polega na wprowadzeniu pod skórę metalowej kaniuli połączonej ze specjalnym układem podciśnieniowym. Zadaniem chirurga jest mechaniczne rozbijanie skupisk komórek tłuszczowych i odsysanie ich z ciała pacjenta. Zabieg kończy się zaszyciem ran pozostałych po kaniulach i krótką obserwacją w szpitalu. Zazwyczaj po 2 tygodniowym okresie rekonwalescencji pacjent może wrócić do swoich normalnych obowiązków.

Przedstawiony opis charakteryzuje liposukcję ssącą (SAL), która jest podstawowym rodzajem zabiegu usuwającego nadmiar podskórnej tkanki tłuszczowej.

Slim lipo – nowy standard zabiegów liposukcji

Slim lipo jest zabiegiem liposukcji wspomaganej działaniem lasera o opatentowanej długości fali (zwykle 924 do 975 mm), który topi komórki tłuszczowe (dokonuje lipolizy laserowej), a tym samym ułatwia ich odessanie. Procedura pozwala na jednorazowe usunięcie od 0,5 do nawet 5 litrów niechcianej tkanki tłuszczowej. Zabieg slim lipo wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania uzależniony jest głównie od rozległości zmian.

Metoda slim lipo, w odróżnieniu od tradycyjnie wykonywanej liposukcji, charakteryzuje się mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia krwawień i zasinień oraz znacznie krótszym czasem rekonwalescencji. Wynika to przede wszystkim z laserowego rozpuszczania komórek tłuszczowych, a nie ich mechanicznego rozbijania. Slim lipo ma również znacznie krótszą listę przeciwwskazań niż klasyczna liposukcja, dlatego można ją stosować nawet u osób obciążonych niektórymi schorzeniami. Ponadto, metoda ta doskonale sprawdzi się w przypadku tzw. mikro liposukcji, czyli zabiegów pozwalających usunąć tkankę tłuszczową miejscowo, z małych obszarów ciała, np. z okolic szyi czy twarzy.

Chociaż liposukcja ma za sobą już ponad 50 lat historii, wciąż jest bardzo popularna na cały świecie. Jeżeli pomimo regularnych ćwiczeń i zbilansowanej diety masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, metoda slim lipo będzie bezpiecznym i skutecznym sposobem na uzyskanie pięknej, plażowej sylwetki.