Kontakt Warszawa
Liposukcja, czyli szybki sposób na idealne ciało na plaży

Liposukcja, czyli szybki sposób na idealne ciało na plaży

Liposukcja jest inwazyjnym, ale bardzo skutecznym zabiegiem usuwającym nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha, pośladków, ud i innych części ciała. Po raz pierwszy została ona wykonana w 1960 r. Obecnie, po licznych modyfikacjach oraz udoskonaleniach, jest drugim najczęściej wykonywanym zabiegiem w zakresie chirurgii plastycznej (według ISAPS, czyli International Society of Aesthetic Plastic Surgery, w roku 2016 na całym świecie wykonano 1 453 340 procedur odsysania tłuszczu).

Liposukcja brzucha – jak wygląda zabieg?

Liposukcja brzucha jest zabiegiem wykonywanym najczęściej w znieczuleniu ogólnym, który polega na wprowadzeniu pod skórę metalowej kaniuli połączonej ze specjalnym układem podciśnieniowym. Zadaniem chirurga jest mechaniczne rozbijanie skupisk komórek tłuszczowych i odsysanie ich z ciała pacjenta. Zabieg kończy się zaszyciem ran pozostałych po kaniulach i krótką obserwacją w szpitalu. Zazwyczaj po 2 tygodniowym okresie rekonwalescencji pacjent może wrócić do swoich normalnych obowiązków.

Przedstawiony opis charakteryzuje liposukcję ssącą (SAL), która jest podstawowym rodzajem zabiegu usuwającego nadmiar podskórnej tkanki tłuszczowej.

Slim lipo – nowy standard zabiegów liposukcji

Slim lipo jest zabiegiem liposukcji wspomaganej działaniem lasera o opatentowanej długości fali (zwykle 924 do 975 mm), który topi komórki tłuszczowe (dokonuje lipolizy laserowej), a tym samym ułatwia ich odessanie. Procedura pozwala na jednorazowe usunięcie od 0,5 do nawet 5 litrów niechcianej tkanki tłuszczowej. Zabieg slim lipo wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czas jego trwania uzależniony jest głównie od rozległości zmian.

Metoda slim lipo, w odróżnieniu od tradycyjnie wykonywanej liposukcji, charakteryzuje się mniejszym prawdopodobieństwem wystąpienia krwawień i zasinień oraz znacznie krótszym czasem rekonwalescencji. Wynika to przede wszystkim z laserowego rozpuszczania komórek tłuszczowych, a nie ich mechanicznego rozbijania. Slim lipo ma również znacznie krótszą listę przeciwwskazań niż klasyczna liposukcja, dlatego można ją stosować nawet u osób obciążonych niektórymi schorzeniami. Ponadto, metoda ta doskonale sprawdzi się w przypadku tzw. mikro liposukcji, czyli zabiegów pozwalających usunąć tkankę tłuszczową miejscowo, z małych obszarów ciała, np. z okolic szyi czy twarzy.

Chociaż liposukcja ma za sobą już ponad 50 lat historii, wciąż jest bardzo popularna na cały świecie. Jeżeli pomimo regularnych ćwiczeń i zbilansowanej diety masz problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, metoda slim lipo będzie bezpiecznym i skutecznym sposobem na uzyskanie pięknej, plażowej sylwetki.