Mikrodermabrazja czy hydradermabrazja – co wybrać?

Złuszczanie naskórka to proces mający na celu usunięcie jego martwych fragmentów, dzięki czemu dochodzi do szybszej regeneracji skóry oraz przywrócenia jej naturalnych funkcji. Wśród zabiegów kosmetycznych polegających na mechanicznym złuszczaniu naskórka popularne są mikrodermabrazja oraz hydradermabrazja. Czym różnią się obie metody i który zabieg wybrać?

Skóra człowieka narażona jest na wpływ wielu czynników środowiskowych, w tym różnych zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają zarówno na jej aspekt wizualny, jak i zdrowotny. Wsparcie naturalnego procesu pozbywania się wierzchniej warstwy naskórka pozwala zniwelować niepożądane skutki oddziaływania na skórę zanieczyszczeń oraz zadbać o urodę.

Mikrodermabrazja i hydradermabrazja – skuteczne metody złuszczania martwego naskórka

Mikrodermabrazja polega na złuszczaniu naskórka za pośrednictwem jednej z kilku technik ścierania, m.in. wyrzucanych pod ciśnieniem mikrokryształków korundu. Co ciekawe, jeszcze lepszy efekt, na dodatek obarczony mniejszym ryzykiem skutków ubocznych (np. delikatne podrażnienie) – oferuje hydradermabrazja, czyli pozbywanie się martwego naskórka za pomocą specjalnego zabiegu na bazie wody.

Mikrodermabrazja – sprawdzony sposób na poprawę wyglądu i funkcji skóry

W przypadku mikrodermabrazji, powierzchnię skóry najczęściej poddaje się działaniu strumienia materiału ściernego, jaki wydostaje się pod ciśnieniem przez specjalną końcówkę. Zabieg ten nie jest bolesny, a odczucia można porównać z mrowieniem lub drapaniem. Wiele zależy jednak od indywidualnej wrażliwości danej osoby oraz stopnia intensywności (głębokości) mikrodermabrazji. Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona, co związane jest z drobnym jej podrażnieniem bądź wysuszeniem.

Hydradermabrazja – innowacyjna i bezinwazyjna metoda poprawy urody

Alternatywą jest hydradermabrazja, która charakteryzuje się znacznie łagodniejszą ingerencją w strukturę skóry oraz wysoką efektywnością działania. Po hydradermabrazji skóra na dłużej cieszy się zdrowym wyglądem, gdyż wykorzystywana mieszanka wody i tlenu – oprócz złuszczenia naskórka – doskonale nawilża też głębsze partie skóry. Intensywne działanie hydradermabrazji pozwala rozpuścić łój zgromadzony na powierzchni i w porach skóry, bakterie oraz pozostałości po różnych kosmetykach. W ramach drugiej fazy zabiegu, aplikuje się na skórę prozdrowotne substancje aktywne (serum), które odżywiają i nawilżają skórę.

Warszawa - Mokotów

Warszawa - Powiśle