Na czym polega lifting wolumetryczny?
Współczesna medycyna ma wiele swoich odłamów, które w swojej specjalności zajmują badaniem i leczeniem różnych schorzeń i chorób. Wśród niech znajdzie się jednak taka, która zasadniczo zajmuje się w głównej mierze samym wyglądem. Mowa tu o medycynie estetycznej. Lekarze specjaliści z zakresu tej specjalizacji wykonują wiele rodzajów zabiegów, które mają za zadanie poprawić wygląd i estetykę naszego ciała. Jednym z takich zabiegów jest tzw. lifting wolumetryczny. Czemu służy ten zabieg?
Na czym polega lifting wolumetryczny?
Liftingu wolumetrycznego używa się wówczas, gdy skóra naszej twarzy traci na elastyczności. Polega on na dokładnej korekcji objętości tkanek miękkich naszej twarzy. Dokonuje się tego poprzez przywracanie utraconej wcześniej objętości w postaci tkanek oraz dzięki poprawieniu rysów twarzy. Dotyczy to szczególnie tych miejsc, w których na przykład nastąpiło duże oraz widoczne zmniejszenie ilości tkanki podskórnej. Preparaty wolumetryczne stosowane w takich zabiegach to produkty zwiększające objętość tkanek. Od innych tego typu specyfików różni je fakt, że są zdecydowanie trwalsze i szybko przynoszą widoczne efekty.
Przebieg zabiegu wolumetrycznego
Zabiegi liftingu wolumetrycznego są wykonywane tylko i wyłącznie przez wykwalifikowanych i profesjonalnych lekarzy z doświadczeniem. Specjalny preparat wstrzykuje się igłą lub tzw. kaniulą głęboko pod tkankę skórną. Właściwie na tym zabieg się kończy, a pacjent może czuć lekkie rozciąganie skóry twarzy i lekki ból. Wówczas lekarz decyduje o ewentualnym zastosowaniu miejscowego znieczulenia. Dodatkowo, aby dobrze rozprowadzić implant, lekarz wykonuje delikatny i czuły masaż. Przez kilka godzin po zabiegu pacjent musi unikać zbędnych i gwałtownych ruchów mimicznych twarzy, a poza tym nie powinien dotykać miejsca, gdzie wprowadzany był preparat. Później zaleca się także unikanie nadmiernej ekspozycji twarzy na działanie promieni słonecznych oraz ciepła.
Zabieg liftingu wolumetrycznego posiada zarówno swoje wady, jak i zalety, ale z pewnością w pozytywnym świetle stawia przyszłość medycyny estetycznej, która w trosce o pacjenta jak najlepiej zadba o jego zdrowy wygląd.