Kliniki medycyny estetycznej chętnie używają technologii laserowych, które pozwalają uporać się w wieloma niedoskonałościami skóry. W zależności od rodzaju emitowanego światła laser może posiadać inne właściwości i być stosowany do różnych problemów.
Jak działa laser fotoodmładzający?
To nieinwazyjny sposób na likwidację zmian naczyniowych i przebarwień skóry. Polega na termicznym, kontrolowanym uszkodzeniu komórek, w których nagromadziła się melanina lub hemoglobina, co skutkuje redukcją widocznych zmian. Laser można zastosować w przypadku występowania rumienia, trądziku różowatego, rozszerzonych naczynek i przebarwień. Ta technologia doskonale sprawdza się także w profilaktyce cery płytko unaczynionej, skłonnej do zmian pigmentacyjnych i bardzo wrażliwej na różne czynniki. Po zastosowaniu światła lasera skóra zyskuje zdrowszy i świeższy wygląd. Optymalne efekty daje jednak seria zabiegów, dzięki której problematyczne zmiany mogą zostać całkowicie usunięte.
Jak przebiega zabieg?
Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale osoby szczególnie wrażliwe mogą odczuwać nieprzyjemne pieczenie. Na szczęście istnieje możliwość użycia kremu znieczulającego na obszary ciała poddawane działaniu lasera, poza tym w urządzeniu umieszczony jest specjalny system chłodzący. Dzięki jednej z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsujące laser umożliwia uszkodzenie komórek, w których nagromadził się barwnik lub oksyhemoglobina. Wszystko to za sprawą światła o odpowiedniej długości fal (od 500 do 600 nm). Laser absorbuje tylko wskazane substancje i pozostaje całkowicie bezpieczny dla pozostałych obszarów skóry, nie uszkadzając ich w żadnym stopniu. Światło jest mocno skupione i wykorzystuje serię trzech filtrów, dzięki czemu niedoskonałości mogą być usunięte z różnych głębokości skóry. Taka wiązka światła jest najbezpieczniejsza dla skóry, dzięki czemu nie ma ryzyka uszkodzenia tkanek, a dodatkowo najlepsze możliwe efekty zabiegu uzyskuje się w bardzo krótkim czasie.