Kontakt Warszawa
Nieudany tatuaż – i co dalej?

Spontaniczna decyzja, przegrany zakład, nietrafiony wzór lub niewielkie doświadczenie osoby wykonującej tatuaż – takie historie zdarzają się praktycznie codziennie. Prawdopodobnie każde studio tatuażu zmierzyło się z niezadowolonym klientem. Dzięki dzisiejszym możliwościom to jeszcze nie koniec świata!

Ukrycie starego tatuażu pod nowym

Popularnym sposobem na pozbycie się tatuażu jest zastąpienie go nowym. Niestety sprawa nie jest tak prosta, jak nam się wydaje. Tatuatorzy z całego świata podkreślają, że do wykonania coverów potrzeba specjalnych umiejętności i ogromnej wyobraźni. Jeśli pierwotny tatuaż to prosty, mały wzór, jego przerobienie nie powinno sprawiać większych trudności. Schody zaczynają się w przypadku dużych, kolorowych dziar.

Usuwanie tatuażu – czy jest możliwe?

Laserowe usuwanie tatuażu stanowi alternatywę ale coverowania, szczególnie tatuaży, których przerobienie niestety nie jest możliwe. Sposób ten charakteryzuje się dużą skutecznością, a przy tym niskim ryzykiem powikłań. W tym celu do zabiegu wykorzystywana jest emisja impulsów generowana przez laser nanosekundowy lub pikosekundowy. Wysoka energia wiązki rozbija cząsteczki pigmentu, który z każdą kolejną serią staje się coraz jaśniejszy. Laserowe usuwanie tatuażu może pomóc także w niewielkiej jego korekcie, jeśli tylko jeden element nam nie odpowiada.

Zabieg laserowego usuwania tatuażu

Usuwanie tatuażu w jednej sesji trwa od 20 do 50 minut, w zależności od jego wielkości i rodzaju. Podczas zabiegu wiązka lasera, uderzając w powierzchnię naskórka, w niewielkim stopniu może niszczyć jego strukturę, co powoduje ból. Aby zapewnić jak największy komfort, przed zabiegiem stosuje się miejscowe znieczulenie. Niestety czasami jedna sesja nie jest wystarczająca, aby całkowicie usunąć tatuaż. Zwykle potrzeba od 3 do nawet 12 serii, między którymi powinna wystąpić przerwa wynosząca co najmniej 3 tygodnie.