Podanie osocza bogatopłytkowego na skórę – poznaj zabieg krok po kroku
Osocze bogatopłytkowe to substancja od długiego czasu stosowana z powodzeniem na przykład w medycynie regeneracyjnej oraz ortopedii. Z dobrodziejstw osocza bogatopłytkowego korzysta także medycyna estetyczna oraz dermatologia. Preparat ten ma bardzo dobre działanie na skórę. Jak wygląda taki zabieg? jakie są jego korzyści?
Osocze na skórę – co można zyskać?
W zależności od tego, gdzie poda się osocze, efekt uzyskany przez pacjenta będzie inny. Podanie osocza bogatopłytkowego na skalp pobudzi cebulki włosów i przyspieszy porost włosów. Na skórze nieowłosionej poprawia ujędrnienie, zmniejsza przebarwienia, poprawia koloryt cery, redukuje zmarszczki, zmniejsza przebarwienia oraz blizny potrądzikowe. Zatem wszyscy, którzy zmagają się z cerą, która wymaga odmłodzenia lub pokryta jest bliznami bądź przebarwieniami, mogą z całą stanowczością przemyśleć poddanie się zabiegowi.
Zabieg podania osocza bogatopłytkowego na skórę
Najpierw pacjentowi zostaje pobrana krew, która od razu zostaje odwirowana w celu uzyskania osocza. Taki sposób przygotowania krwi jest bezpieczny dla alergików. W dalszej części zabiegu preparat zostaje podany na skórę (wybrany wcześniej obszar, może to być np. twarz, skóra ciała albo głowa). Miejsce, gdzie zostało podane osocze przez około godzinę od aplikacji preparatu jest lekko zaczerwienione. Jest to skutek działania dużego stężenia naturalnych czynników wzrostu. Dzień po wykonanym zabiegu można już prowadzić normalną aktywność.
Zabiegi powinno wykonywać się co 3-4 tygodnie, około 3 serie zabiegów dają widoczne zadowalające efekty u większości pacjentów.