Kontakt Warszawa
Botoks, czyli skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek mimicznych

Usuwanie zmarszczek Botoxem

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek naturalnej aktywności mięśni twarzy, takiej jak marszczenie czoła, mrużenie oczu czy uśmiech. Silna i ekspresywna mimika może prowadzić więc do powstawania bardzo widocznych zmarszczek. Z pewnością nie da się ich uniknąć, ale dzięki zabiegom dostępnym w renomowanych klinikach medycyny estetycznej można zmniejszyć ich widoczność.

Toksyna botulinowa – sposób na zmarszczki mimiczne

Usuwanie zmarszczek mimicznych lub minimalizowanie ich widoczności umożliwia toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem. Substancja działa miejscowo w obszarze wstrzyknięcia, powodując rozluźnienie mięśni mimicznych. Toksyna botulinowa (botox) może być traktowana jako środek profilaktyczny, jak i zaradczy w walce z istniejącymi już zmarszczkami mimicznymi. Doskonale sprawdza się w usuwaniu zmarszczek poprzecznych na czole i pionowej bruzdy między brwiami, wygładza „kurze łapki” wokół oczu i „zmarszczki palacza” wokół ust. Pozwala również lekko unieść opadające kąciki ust oraz powiek.

Jak wygląda zabieg botoxem i jakie są jego efekty?

Każda profesjonalna klinika medycyny estetycznej gwarantuje swoim pacjentom wykonanie zabiegu przez wykwalifikowanego specjalistę i przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Usuwanie zmarszczek mimicznych przy użyciu botoksu polega na aplikacji preparatu precyzyjnie w określone miejsca na twarzy pacjenta. Zabieg wykonywany jest przy pomocy cienkiej igły i jest bezbolesny, dlatego nie wymaga podania znieczulenia.

Na pierwsze efekty trzeba poczekać kilka dni, gdyż dopiero wtedy botulina zaczyna działać. Pełny efekt terapeutyczny można osiągnąć dopiero po ok. 2 tygodniach od iniekcji i utrzymuje się on do 4 miesięcy. Po zabiegu twarz wygląda wyraźnie młodziej i pogodniej, a skóra jest wygładzona oraz bardziej wypoczęta.

Zabieg nie wymaga żadnych przygotowań diagnostycznych, jest stosunkowo szybki oraz w pełni bezpieczny. Bezpośrednio po wstrzyknięciu botoksu można powrócić do swoich codziennych zajęć, ale przez kilka godzin należy unikać aktywności fizycznej i nie pochylać głowy, by nie narażać na ucisk newralgicznych miejsc. W razie potrzeby zabieg można powtarzać co 3-6 miesięcy, ale jest to w pełni uzależnione od indywidualnych preferencji i upodobań pacjenta.

Usuwanie zmarszczek mimicznych ma ogromny wpływ na poprawę naszego wyglądu oraz samopoczucia. Botoks może stać się więc środkiem terapeutycznym nie tylko w strefie fizycznej, ale również emocjonalnej. Każdy zabieg warto jednak uprzednio skonsultować z lekarzem specjalistą.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą usuwania zmarszczek w Klinice Krajewski w Radomiu