Botoks, czyli skuteczny sposób na usuwanie zmarszczek mimicznych

Usuwanie zmarszczek Botoxem

Zmarszczki mimiczne powstają na skutek naturalnej aktywności mięśni twarzy, takiej jak marszczenie czoła, mrużenie oczu czy uśmiech. Silna i ekspresywna mimika może prowadzić więc do powstawania bardzo widocznych zmarszczek. Z pewnością nie da się ich uniknąć, ale dzięki zabiegom dostępnym w renomowanych klinikach medycyny estetycznej można zmniejszyć ich widoczność.

Toksyna botulinowa – sposób na zmarszczki mimiczne

Usuwanie zmarszczek mimicznych lub minimalizowanie ich widoczności umożliwia toksyna botulinowa, zwana potocznie botoksem. Substancja działa miejscowo w obszarze wstrzyknięcia, powodując rozluźnienie mięśni mimicznych. Toksyna botulinowa (botox) może być traktowana jako środek profilaktyczny, jak i zaradczy w walce z istniejącymi już zmarszczkami mimicznymi. Doskonale sprawdza się w usuwaniu zmarszczek poprzecznych na czole i pionowej bruzdy między brwiami, wygładza „kurze łapki” wokół oczu i „zmarszczki palacza” wokół ust. Pozwala również lekko unieść opadające kąciki ust oraz powiek.

Jak wygląda zabieg botoxem i jakie są jego efekty?

Każda profesjonalna klinika medycyny estetycznej gwarantuje swoim pacjentom wykonanie zabiegu przez wykwalifikowanego specjalistę i przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Usuwanie zmarszczek mimicznych przy użyciu botoksu polega na aplikacji preparatu precyzyjnie w określone miejsca na twarzy pacjenta. Zabieg wykonywany jest przy pomocy cienkiej igły i jest bezbolesny, dlatego nie wymaga podania znieczulenia.

Na pierwsze efekty trzeba poczekać kilka dni, gdyż dopiero wtedy botulina zaczyna działać. Pełny efekt terapeutyczny można osiągnąć dopiero po ok. 2 tygodniach od iniekcji i utrzymuje się on do 4 miesięcy. Po zabiegu twarz wygląda wyraźnie młodziej i pogodniej, a skóra jest wygładzona oraz bardziej wypoczęta.

Zabieg nie wymaga żadnych przygotowań diagnostycznych, jest stosunkowo szybki oraz w pełni bezpieczny. Bezpośrednio po wstrzyknięciu botoksu można powrócić do swoich codziennych zajęć, ale przez kilka godzin należy unikać aktywności fizycznej i nie pochylać głowy, by nie narażać na ucisk newralgicznych miejsc. W razie potrzeby zabieg można powtarzać co 3-6 miesięcy, ale jest to w pełni uzależnione od indywidualnych preferencji i upodobań pacjenta.

Usuwanie zmarszczek mimicznych ma ogromny wpływ na poprawę naszego wyglądu oraz samopoczucia. Botoks może stać się więc środkiem terapeutycznym nie tylko w strefie fizycznej, ale również emocjonalnej. Każdy zabieg warto jednak uprzednio skonsultować z lekarzem specjalistą.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą usuwania zmarszczek w Klinice Krajewski w Radomiu