Kontakt Warszawa

Okolice oczu

lifting

Twarz

O problemie

Pierwsze objawy starzenia się skóry wokół oczu pojawiają się już po 20. roku życia.  Delikatna i cienka skóra w tych okolicach, z tendencją do nadmiernej suchości, nie posiada
tkanki podskórnej ani gruczołu łojowego narażona jest na silne działanie promieni UV.  Pierwsze zauważalne zmiany dotyczą wiotkości, nadmiaru skóry powiek, efektu dźwigania powieki górnej, opuchnięcia łuków brwiowych i wrażenia zmniejszenia się oczu z wiekiem. Co wpływa na zmianę skóry wokół oczu? Niewątpliwie nadmierna ekspozycja słoneczna i brak odpowiedniego nawilżenia wysusza delikatną skórę w tych okolicach. Spożywanie alkoholu powoduje opuchnięte powieki, a dym tytoniowy negatywnie
wpływa na kondycję skóry i powstawanie tzw. „kurzych łapek”. Nieprawidłowa dieta, niedobory snu lub zanieczyszczenie środowiska to także czynniki wpływające na delikatną warstwę skóry.

Warto dbać o tę okolicę szczególnie, bo przecież oczy są zwierciadłem duszy. To pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę, kiedy parzymy na kogoś i określamy jego atrakcyjność. Stosowanie preparatów do pielęgnacji oczu może opóźnić powstawanie zmarszczek i ograniczyć ich ilość. Dlatego w profilaktyce sięgajmy po dobre kremy, żele, serum lub płatki kolagenowe. Delikatnie aplikujmy preparaty by nie rozciągać nadmiernie cienkiej skóry wokół oczu. Ostrożnie stosujmy maseczki na twarz i pamiętajmy o regularnym demakijażu.

Zabiegi medycyny estetycznej i kosmetologii profesjonalnej z pewnością wspomogą regenerację naszej skóry. Korzystajmy z kompresów odświeżająco – kojących, zabiegów relaksacyjnych, kapsułek pod oczy, masaży i wszystkich zabiegów, które są w stanie odżywić ten rejon twarzy. W przeciwzmarszczkowej pielęgnacji skóry okolic oczu z pomocą przychodzą nam również specjalistyczne zabiegi kosmetyczne o działaniu anti-aging, a najlepszym uzupełnieniem profilaktyki są zabiegi w gabinetach dermatologicznych czy medycyny estetycznej.

Metody poprawy skóry wokół oczu

W Klinice Krajewski sięgamy do różnych metod pielęgnacji skóry wokół oczu, ale także cofamy już powstałe zmiany. Dzięki wielu technologiom w ofercie możemy zaproponować naszym Pacjentom redukcję zmarszczek wokół oczu za pomocą technologii laserowych, które intensywnie przebudowują skórę i wygładzają nawet głębokie zmarszczki. Tak delikatny obszar jest również podatny na przebarwienia i tutaj również możemy zaproponować, zawsze potwierdzone badaniami klinicznymi, zabiegi z wykorzystaniem światła lasera. Szereg zabiegów opartych o temperaturę, tzw. thermolifting (termolifting) to doskonałe zagęszczenie okolic oczu, jak sama nazwa wskazuje jest to lifting ciepłem, bez skalpela, ale intensywnie wpływający na strukturę włókien kolagenowych i dający naturalny efekt uniesienia skóry. Okolice oczu to również pole do działania dla technologii HIFU, która pozwala nie tylko wygładzić okolicę oka, ale również dzięki odpowiednio poprowadzonemu zabiegowi, może takie oko „otworzyć”, sprawić, że całościowy wyraz spojrzenia będzie wydawał się młodszy. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjno-odżywiające, jak chociażby GeneO+, czy endermologia twarzy, pozwalają wesprzeć zapobieganie procesom starzenia się skóry ogólnie, ale także skóry wokół oczu. Podobnie jak mezoterapia, która obok odmładzania i poprawy kondycji skóry całościowo, w tym obszarze będzie intensywnie wspomagała procesy regeneracyjne.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!