Makijaż permanentny stał się niezwykle popularny. Nie zawsze jednak klientki są zadowolone z jego efektu. Podobnie jak tatuaż, makijaż może też po prostu się znudzić. Po pewnym czasie zaczyna również wyglądać mniej estetycznie – pojawiają się przebarwienia i niedoskonałości, których tuszowanie jest czasochłonne i nieefektywne. W takich momentach możemy podjąć decyzję o jego usunięciu.
Jaką metodę usuwania makijażu permanentnego wybrać?
Spośród dostępnych metod najczęściej wybieraną i rekomendowaną jest laserowe usuwanie makijażu. Postęp technologiczny zapewnił nam różne rozwiązania. Jedną z najbardziej cenionych metod jest wykorzystanie technologii która wykorzystuje nanosekundowe impulsy i pozwala na regulację długości fal. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny, a rekonwalescencja krótka.
Usuwanie makijażu permanentnego i tatuaży to niejedyne możliwości tej technologii. Świetnie sprawdza się ona w przypadku usuwania przebarwień pigmentacyjnych. Ze względu na wszechstronność znajduje zastosowanie również przy zabiegach odmładzających.
Należy pamiętać, że nie mniej istotną od wykorzystywanej technologii jest również doświadczenie specjalisty przeprowadzającego zabieg.
O czym warto pamiętać?
Decydując się na laserowe usuwanie makijażu, powinniśmy mieć na uwadze również przeciwskazania do wykonywania takiego zabiegu. Niewskazany jest on w przypadku kobiet w ciąży, osób borykających się z problemami nowotworowymi czy cukrzycą.
Przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien przeprowadzić z nami wywiad mający na celu zweryfikowanie, czy nie występują żadne przeciwskazania wykluczające możliwość przeprowadzenia laserowego usuwania makijażu. Należy szczerze odpowiadać na wszystkie pytania i nie ukrywać naszych dolegliwości – nawet jeżeli uważamy, że mogą być one nieistotne dla zabiegu.