Kontakt Warszawa
Walka z bliznami i przebarwieniami

 

Laser pikosekundowy to nie tylko zwykły laser, to urządzenie nowej ery. Jego użycie sprawi, że raz na zawsze pozbędziemy się szpecących zmian skórnych i zyskamy nowy lepszy wygląd. Dzięki urządzeniu możliwe jest komfortowe i trwałe usuwanie zbędnych przebarwień i blizn i co najważniejsze – bezpieczne.

Czym jest laser pikosekundowy?

Laser pikosekundowy nazywany jest przez specjalistów z branży laserem przyszłości. Wykorzystuje ona bardzo krótką liczoną w pikosekundach wiązkę laserową, która działa dogłębnie i precyzyjnie.

Krótki kontakt lasera ze skórą sprawia, że zabieg jest nieinwazyjny. Jednocześnie umożliwia szybkie przeprowadzanie różnego rodzaju zabiegów. Dodatkowo czas ich trwania jest o wiele krótszy niż podczas zwykłej laseroterapii.

To nowoczesne rozwiązanie umożliwia usunięcie zawartego w skórze pigmentu przy wykonaniu mniejszej ilości zabiegów. Cechuje go mniejsza gęstość energii oraz brak szkodliwego działania na otaczające usuwaną zmianę tkanki.

Innowacyjna walka z bliznami i przebarwieniami

Laser pikosekundowy wykorzystywany jest głównie do usuwania zmian takich jak blizny i przebarwienia. Wiązka światła laserowego wchodzi w kontakt ze skórą w docelowym miejscu. Następnie zamienia się w energię kinetyczną. Wskutek tego powstaje wysokie ciśnienie, które rozbija cząsteczkę barwnika na mniejsze części. Wówczas organizm jest w stanie sam się ich pozbyć.

Rozwiązanie to wykorzystywane jest coraz częściej w leczeniu blizn potrądzikowych. Zwykle do osiągnięcia oczekiwanego efektu wystarcza kilka sesji. Po ich zakończeniu cera zyskuje zdrowy i młodzieńczy wygląd.

Laser Picosure jest również stosowany do likwidowania przebarwień. Używa się go do zabiegów głównie u kobiet po 30 roku życia w leczeniu melazmy, zwanej również ostudą lub chloasmą. Po zabiegu nie powstają blizny. Na skórze w miejscu zmiany może pojawić się jedynie biała plamka. Znika ona jednak bardzo szybko, a koloryt całej twarzy zostaje wyrównany.

Zarówno w przypadku przebarwień, jak i blizn potrądzikowych ilość zabiegów uzależniona jest od stopnia nasilenia zmian oraz ich ilości.