Karboxyterapia

Karboxyterapia

Karboxyterapia to rewolucyjna metoda pozwalająca osiągnąć niezwykłe rezultaty terapeutyczne, dzięki wstrzyknięciu czystego CO2. Szerokie spektrum działania gazu pozwala na mnogość zastosowań leczniczych.

Jak działa Karboxyterapia?

Przy pomocy urządzenia Concerto® poprzez niewielką igłę czysty CO2 wstrzykiwany jest w tkanki podskórne, gdzie bez problemu przenika do tkanek okolicznych m.in. mięśni i tkanki tłuszczowej. CO2 wywołuje silne rozszerzenie drobnych naczyń krwionośnych oraz powstawanie nowych kapilar przez co zwiększa przepływ krwi w tkance tłuszczowej i mięśniowej. W jego obecności hemoglobina uwalnia więcej tlenu i stymuluje naczynia włosowate. W rezultacie skóra w tym obszarze staje się wyraźnie bardziej odżywiona, odzyskuje naturalny koloryt i blask.

CO2 jest produkowany przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany przez płuca. Oznacza to, iż jest wysoce obojętny dla każdego organizmu. Można go, więc uznać za naturalny czynnik terapeutyczny.

Karboxyterapia

Urządzenie Concerto® posiada dwa intuicyjne tryby ostrzykiwań, dzięki czemu zabieg karboxyterapii można stosować zarówno na twarz jak i ciało. Zabieg jest bezpieczny również na okolice oczu. Karboxyterapia łączy mechaniczny i chemiczny wpływ na komórki tłuszczowe, co prowadzi do ich zniszczenia. Terapia dwutlenkiem węgla w doskonały sposób radzi sobie z otłuszczeniem powiek czy niwelowaniem podwójnego podbródka, jest to również jedna z najbardziej efektywnych metod redukcji cellulitu.

Czy zabieg jest bolesny?

Concerto® posiada opatentowany, inteligentny system automatycznie regulujący przepływ gazu, zależnie od rozmiaru igły pozwalając na tzw. progresywne wstrzyknięcia. Ponadto wykonywany jednocześnie masaż okolicy iniekcji pozwala wyeliminować dyskomfort zabiegu. Odczuwalne jest jedynie delikatne uczucie rozpierania, spowodowane uwalnianiem gazu pod skórą, oraz delikatne mrowienie.

Karboxyterapia

Główna obszary zastosowań:

  • redukcja intensywnego cellulitu
  • alternatywa dla liposukcji
  • minimalizacja rozstępów
  • usuwanie zmarszczek
  • przywrócenie jędrności i elastyczności skóry twarzy oraz całego ciała
  • minimalizacja worków i cieni pod oczami
  • redukcja podwójnego podbródka
  • wzmocnienie i regeneracja cebulek włosowych oraz zapobieganie dalszej utracie włosów

Z czym łączyć ?

Zabieg karboxyterapii jest doskonałym zabiegiem potęgującym i dopełniającym efekty innych zabiegów estetycznych. Świetnie łączy się m.in. z zabiegiem LPG endermologie®, czy Icoone® w celu redukcji uciążliwego cellulitu oraz przywrócenia jędrności i elastyczności skórze. Wspomaga niwelowanie rozstępów w połączeniu z zabiegiem laserem frakcyjnym CO2. Ponadto jest doskonałym uzupełnieniem zabiegów mezoterapii igłowej, zalecanej w leczeniu łysienia, spłycaniu zmarszczek, odżywianiu i rewitalizacji skóry oraz poprawy wyglądu skóry wokół oczu.

Zabieg karboxyterapii dostępny jest w Klinice Medycyny Estetycznej Klinika Krajewski w Warszawie i Radomiu.

WSKAZANIA:

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button