Kontakt Warszawa

Zmarszczki mimiczne

ginekomastia

Twarz

Botox, czyli usuwanie zmarszczek mimicznych

Niezwykle popularny w ostatnich latach botox jest preparatem wykorzystywanym w medycynie estetycznej i przeznaczonym do niwelowania oraz całkowitego eliminowania zmarszczek. Odpowiednia ilość wstrzykniętej substancji prowadzi do blokady przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego, co powoduje rozluźnienie poszczególnych mięśni. Mięśnie przechodzą w stan ″uśpienia″ na okres od sześciu do dziewięciu miesięcy. Przez ten czas skóra jest wygładzana, gdyż rozluźnione mięśnie nie są w stanie się silnie kurczyć. Umożliwia to wygładzenie zmarszczek, a co za tym idzie osiągnięcie naturalnego i wypoczętego wyglądu skóry.

Botox

Czy zabieg wstrzyknięcia botoxu jest bolesny?

Wykorzystując bardzo cieniutką igłę specjalista ostrzykuje określony obszar zabiegowy małymi dawkami preparatu. Możliwe jest odczuwanie lekkich ukłuć. Zabieg ostrzykiwania botoxem jest niemal bezbolesny, jednak u osób szczególnie wrażliwych na ból może być zastosowane miejscowe znieczulenie. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut.

azzalure na zmarszczki

Jak długo działa Botox i kiedy pojawia się efekt?

Działanie anty-aging: Skóra z wyraźnymi oznakami starzenia po wstrzyknięciu botoksu będzie wyglądać świeżo i gładko, a efekt utrzyma się nawet przez 9 miesięcy. Jeśli jednak zaprzestaniemy stosować preparat, skóra powróci w stu procentach do poprzedniego wyglądu. W momencie kiedy zrezygnujemy z kuracji skóra będzie ulegać starzeniu zgodnie z jej biologicznym wiekiem. Natomiast kiedy zdecydujemy się kontynuować ostrzykiwanie czas działania oraz odstępy pomiędzy poszczególnymi zabiegami będą ulegać wydłużaniu.

Dysport Botox

Jakie są zalecenia pozabiegowe i działania niepożądane botoksu?

Po zakończeniu zabiegu wypełniania botoksem pojawiają się niewielkie zaczerwienienia, które ustępują po ok. godzinie. Nie zaleca się przez kilka następnych tygodni wykonywać zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych, laserów czy głębokiej podczerwieni. Mogą one bowiem wpłynąć negatywnie na czas działania botoxu.

Zapraszamy do skorzystania z oferty Kliniki Medycyny Estetycznej Klinika Krajewski w Warszawie i Radomiu.

  • zaburzenia przewodnictwa mięśniowo-nerwowego,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • stosowanie niektórych leków,
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • miejscowe infekcje skóry.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!