Laser diodowy 810 – Warszawa

Ciało

Zabiegi laserem diodowym 810 w medycynie estetycznej

Pośród metod epilacji dostępnych na rynku, depilacja laserowa już od lat stanowi o wysokim standardzie bezpieczeństwa i skuteczności zabiegów trwałego pozbywania się owłosienia. Pozwala już po pierwszym zabiegu pozbyć się trwale nawet 1/3 owłosienia. Kilka zabiegów na zawsze uwalnia Cię od problemu golenia, zacięć, bolesnych zabiegów depilatorem czy woskiem. Trwała epilacja to także mniejsze ryzyko problemów z wrastającymi włoskami, zapaleniem mieszków włosowych i powstających po nich bliznach. Gładka skóra w każdej sytuacji to wyjątkowy komfort, doskonały wygląd i zysk czasu – nie tracisz go więcej na zabiegi, które powodują ponowny wzrost włosów. Laser rozprawia się z cebulkami uszkadzając je, niszcząc macierz włosa, dlatego, że światło lasera fokusuje się na melaninie – czyli ciemnym barwniku. Dlatego pierwotnie laser działał jedynie na bardzo ciemne włosy i jasną karnację – wtedy skuteczność zabiegów była wysoka. Nowoczesny laser do usuwania włosów w Klinice Krajewski w Warszawie, pozwala usuwać także jaśniejsze włosy, również w przypadku ciemnych fototypów skóry. Podczas wizyty kosmetolog ocenia szanse powodzenia zabiegu i informuje ile najpewniej zabiegów będzie potrzebnych. Optymalny rezultat uzyskuje się w serii od 4 do 6 zabiegów.

Skorzystaj z oferty na zabiegi laserem diodowym 810  w Klinice Krajewski w Warszawie i Radomiu.

Lasery diodowe 810 na ogół wykorzystują wiązkę światła o długości 810 nm skutecznie, trwale i bezpiecznie uszkadzając macierz włosa. Na rynku jest dostępnych też już wiele innych modeli laserów o różnej skuteczności, odczuwalności i wskazaniach. Przy wyborze lasera warto zwrócić uwagę na profil bezpieczeństwa i certyfikaty, np. FDA.

Laser diodowy do epilacji wykorzystuje selektywną termolizę, w tym procesie wiązki światła przekształcane są w energię cieplną która jest absorbowana przez melaninę zawartą we włosach.  Ciepło wytworzone w tym procesie uszkadza trwale mieszki włosowe i komórki macierzyste odpowiedzialne za tworzenie nowych włosów. Laser działa na włosy tylko w pewnej fazie ich wzrostu, tylko wtedy posiadają one taką ilość melaniny aby można było je skutecznie usunąć. Dlatego też, zabieg wymaga powtórzeń, aby swoim działaniem dotrzeć do włosów we wcześniejszej fazie wzrostu od obecnie usuwanych.

Przebieg zabiegu

Pierwszy zabieg poprzedza badanie stanu skóry i ocena fototypu. Lekarz medycyny estetycznej lub kosmetolog oceniają także kolor i grubość owłosienia. To niezbędne dla doboru prawidłowych ustawień parametrów pracy urządzenia. Kolejnym etapem jest potwierdzenie obserwacji czytnikiem melaniny, który pomoże dobrać najskuteczniejsze parametry zabiegowe. Elementem kwalifikacji do zabiegu jest także wywiad na temat ewentualnych przeciwwskazań. Następnie przystępujemy do zabiegu, jeśli istnieje konieczność ogolenia obszaru zabiegowego, to następuje to. Następnie operator lasera zakłada ochronę oczu (sobie i Pacjentowi) i przystępuje do zabiegu. Pacjenci mogą odczuwać ciepło – jego intensywność zależy od indywidualnych progów bólowych, na ogół zabieg jest odczuwalny, ale nie bolesny. W przypadku epilacji wrażliwych stref może być użyteczny krem znieczulający. Po zabiegu pacjenci mogą zauważyć niewielki obrzęk, zaczerwienienie, czasem lekkie swędzenie lub pieczenie skóry. Dolegliwości te ustępują jednak już w ciągu kilku godzin od wykonania zabiegu.

Przez następne 4-9 tygodni nie wolno usuwać włosów pęsetą, depilatorem albo woskiem, dopuszczalne jest jedynie golenie lub przycinanie. Bezpośrednio przed zabiegiem włosy w miejscu epilacji zostają zgolone. Skóra nie powinna być przesuszona ani podrażniona.

Trwała redukcja owłosienia na twarzy i ciele.

  • ciąża i karmienie piersią,
  • świeża opalenizna lub zastosowanie samoopalacza,
  • tatuaż w miejscu epilacji,
  • bielactwo,
  • łuszczyca,
  • epilepsja,
  • włosy siwe lub w kolorze jasny blond,
  • na tydzień przed zabiegiem należy zaprzestać peelingu skóry,
  • na 2-3 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić zioła, takie jak dziurawiec i nagietek.
  • na miesiąc przed zabiegiem należy odstawić leki światłouczulające, witaminy z grupy A i B, aspirynę, antybiotyki, leki przeciwbólowe,
  • na trzy miesiące przed zabiegiem należy odstawić kremy z retinolem.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!





    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu skorzystania z usług medycznych w "Klinice Krajewski" (Klinika Krajewski Spółka Jawna Warszawa, ul. Orłowicza 12 lok U2, oraz Specjalistyczna Praktyka Lekarska Dr n. Med Maciej Krajewski , Warszawa ul. Bukowińska 22 A lok. 3U). Zostałam/Zostałem poinformowany, że administratorem danych jest ww. podmiot, ich podanie jest dobrowolne oraz, że przysługuje mi prawo dostępu do ich treści oraz ich poprawiania.

    Edit Template

    Warszawa - Mokotów

    Warszawa - Powiśle