Pokutuje przekonanie wśród ludzi, że tatuaż to pamiątka na całe życie. Owszem, tak było. Dzięki nowoczesnym technologiom laserowym usunięcie tatuaży jest możliwie. Mawia się też, że jedynie czarne tatuaże można usunąć, ale i ten fakt należy odłożyć do lamusa. Klinika Krajewski posiada rozwiązania, które umożliwiają usunięcie również tatuaży wielokolorowych, precyzyjnie i bezpiecznie. Dzięki prawie 20-letniemu doświadczeniu w dziedzinie usuwania tatuaży, znajomości wielu dotychczas stosowanych metod, wiedza o składzie chemicznym stosowanych barwników do wykonywania tatuaży oraz codzienna praktyka dermatologiczna w połączeniu z najlepszymi na świecie technologiami to gwarancja odpowiedniego rozwiązania problemu.
Do usuwania tatuażu, również makijaży permanentnych, mamy szereg narzędzi, których zadaniem jest „poruszenie” barwnika znajdującego się w skórze, jak najmniej inwazyjnie, aby nie uszkodzić otaczających tkanek i nie stworzyć blizny. Zadaniem lasera PicoSure® Cynosure – ultranowoczesnej technologii picosekundowej, jest rozbicie barwnika na pył, który jest następnie bez problemu usuwany z organizmu. Zapewnia ekspresowe i skuteczne pozbycie się wielokolorowych tatuaży. Tańszą alternatywą, szczególnie dla czarnych tatuaży, jest laser RevLite® to sprawdzona technologia lasera Q-switch Nd:Yag, mawia się, że to złoty standard w dziedzinie zabiegów laserowych. RevLite® to wyjątkowe rozwiązanie tego typu. Dla osób, które zamierzają pokryć tatuaż innym i potrzebują jego rozjaśnienia, lub delikatnej korekty, również mamy rozwiązanie. Platforma Harmony XL Pro ze specjalną głowicą Clear Lift, która umożliwia wykonywanie właśnie takich „delikatnych” zabiegów na tatuażach. Fraxel Re:Pair to rozwiązanie dla wyjątkowo trudnych przypadków, szczególnie białych barwników.
W Klinice Krajewski zawsze przed rozpoczęciem zabiegów doradzamy którą metodę należy wybrać, w celach optymalizacji kosztów i ilości zabiegów, wszystkie zabiegi można łączyć lub stosować zamiennie.
Uzależniona jest od rodzaju, wielkości tatuażu i zastosowanej metody.
Podjęcie decyzji o usunięciu tatuażu powinna poprzedzać konsultacja ze specjalistą w Klinice Krajewski, która pozwoli dobrać odpowiednie narzędzie i ocenić koszty dla oczekiwanych rezultatów. Zdecydowanie na co najmniej miesiąc przed zabiegiem należy unikać opalania miejsca zabiegowego, nie poddawać go intensywnym zabiegom, które mogą prowadzić do nawet niewidocznych uszkodzeń mechanicznych np. peelingów, oraz odstawić leki/preparaty (po konsultacji z lekarzem), które mogą wpłynąć na działanie lasera. Podobne zalecenia dotyczą przebiegu całej serii zabiegów.
U części pacjentów stosujemy zewnętrzne znieczulenie maścią, oraz nawiew lodowatego powietrza dla pełnego komfortu zabiegu usuwania tatuażu. Jeśli stosowane jest znieczulenie miejscowe to zalecamy przybycie ok. 30 minut przed zabiegiem do kliniki, aby położyć maść znieczulającą. Gdy obszar jest znieczulony, lub tego nie wymaga, przystępujemy do zabezpieczania oczu pacjenta i operatora przed działaniem lasera. Kolejnym krokiem jest sam zabieg, który może być odczuwalny jako parzenie, ukłucia, szczypania, jednak jest to chwilowe i towarzyszące impulsowi lasera. Chłodny nawiew i doskonała atmosfera sprawiają, że pacjenci oceniają zabiegi jako „do zniesienia”.
Poleca się do kilku dni po zabiegu septyczną (higieniczną) ochronę obszaru zabiegowego. Należy również intensywnie natłuszczać ten obszar i bezwzględnie chronić go przed słońcem. Filtr UV minimum 50 to obowiązkowy element towarzyszący całej zaplanowanej serii zabiegów.
Efekty uzależnione są od koloru lub ilości występujących barw, wielkości, gęstość tatuażu – intensywności barwnika, składu chemicznego pigmentu, głębokości jego usytuowania, kolorytu skóry, lokalizacji anatomicznej, indywidualnej reakcji na leczenie (rola układu immunologicznego) i stosowania się do zaleceń po zabiegowych.
© 2024 Klinika Krajewski | Polityka prywatności i cookies | Mapa Strony | RODO | Regulamin | Regulamin sklepu