Kontakt Warszawa

Wiotka skóra

laseroterapia

Twarz

Wraz z upływem czasu, pod wpływem czynników zewnętrznych i wewnętrznych w skórze dochodzi do szeregu zmian niekorzystnie wpływających na jej strukturę takich jak np. spadek aktywności fibroblastów, produkujących włókna podporowe kolagen i elastynę, odpowiadające za prawidłowe napięcie, zagęszczenie i elastyczność skóry. Zabiegi liftingujące mają na celu pobudzenie fibroblastów do produkcji elastyny i nowego kolagenu oraz obkurczenie już istniejących włókien kolagenowych w celu przywrócenia skórze jej prawidłowej struktury. Dzięki temu osiągamy efekt liftingu twarzy, rozświetlenia i zagęszczenia skóry, spowolnienia starzenia się i powstawania zmarszczek oraz spłycenia już istniejących.

Poniższe zabiegi dostępne są w Klinice Medycyny Estetycznej Klinika Krajewski w Warszawie.

Dzięki zastosowaniu fal radiowych w sposób nieinwazyjny uzyskujemy efekt liftingu i zagęszczenia skóry. Intensywne podgrzewanie fibroblastów powoduje zwiększenie ich aktywności dzięki czemu włókna podporowe produkowane są w większej ilości. Pierwsze efekty w postaci napięcia skóry widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Lifting RF zwany też radiofrekwencją należy do najpopularniejszych nieinwazyjnych zabiegów liftingujących na świecie. Podczas zabiegu włókna kolagenowe zostają podgrzane do temperatury 55-60°C, przez co kurczą się skracając nawet o 1/3 długości. Dzięki temu skóra błyskawicznie odzyskuje jędrność, a zmarszczki wyraźnie spłycają się. Jednocześnie temperatura pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, których przybywa w skórze w czasie od 3 do 6 miesięcy po zabiegu. Efekt liftingu po zabiegu falami radiowymi jest długotrwały i utrzymuje się przez kilka lat.

W zabiegu tym bodźcem działającym na skórę jest światło podczerwone IR wnikające do jej głębokich warstw. Skutkiem zastosowania tego rodzaju stymulacji jest obkurczenie starych włókien kolagenowych i zwiększenie produkcji nowego kolagenu. Efekty w postaci znacznego liftingu twarzy widoczne są od razu. Jest to zabieg lunchowy, po którym od razu można powrócić do codziennych czynności. Specjalnie dopasowana długość fali podczerwonej (750-1800 nm) powoduje podgrzanie głębokich warstw skóry właściwej do temperatury nawet 65°C. Stałe chłodzenie powierzchniowe powoduje, że osoba poddająca się zabiegowi nie odczuwa dyskomfortu. Rozgrzane włókna kolagenowe kurczą się, zwiększając napięcie i elastyczność skóry. Termolifting można stosować do ujędrniania całego ciała, nie tylko do liftingu twarzy. Fibroblasty zostają pobudzone do produkcji nowych włókien kolagenowych, co przyczynia się do poprawy gęstości skóry na przestrzeni kilku miesięcy po zabiegu.

Terapia powoduje poprawę nawilżenia i jędrności skóry twarzy, szyi i dekoltu poprzez zastosowanie kwasu hialuronowego wprowadzanego do skóry za pomocą iniekcji. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka. Odpowiada m.in. za wiązanie wody w skórze, dzięki czemu jest ona nawilżona i elastyczna. Z wiekiem ilość naturalnego kwasu hialuronowego spada, dlatego skóra staje się zwiotczała i przesuszona, bardziej podatna na zmarszczki. Soft lifting to iniekcje z kwasu hialuronowego, za pomocą których można modelować owal twarzy i eliminować nawet głębokie zmarszczki. Preparat wykorzystywany w zabiegu nie uczula i jest w pełni bezpieczny. Efekty utrzymują się od kilku do kilkunastu miesięcy. Zabieg można stosować na spłycenie zmarszczek, uniesienie kącików ust, poprawę owalu twarzy, zaokrąglenie policzków i wysmuklenie twarzy.

Do wykonania zabiegu stosowane są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego o gęstej konsystencji wprowadzane za pomocą iniekcji w okolicę czoła, policzków oraz bruzd nosowo-wargowych. Zabieg ma działanie nie tylko wypełniające, ale również pobudzające skórę dzięki czemu po wchłonięciu preparatu jej stan ulega znacznej poprawie. Wolumetria z wykorzystaniem preparatów na bazie kwasu hialuronowego jest rodzajem soft liftingu. Zapadnięte policzki, dolina łez, pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe – to tylko niektóre oznaki starzenia wynikające z postępującego z wiekiem zaniku naturalnego kwasu hialuronowego w skórze. Wolumetryczny lifting twarzy polega na miejscowym podaniu pod skórę wypełniacza, który w ciągu godziny przywróci utraconą objętość. Zabieg można stosować do wypełniania głębokich zmarszczek i bruzd, unoszenia opadających policzków, wyeliminowania tzw. zmarszczek marionetki. Twarz odzyskuje młodzieńczy wygląd, a efekty utrzymują się przez kilkanaście miesięcy. Zabieg jest bezinwazyjny i w pełni bezpieczny (kwas hialuronowy nie wywołuje reakcji alergicznych).

Jest to technologia wysokiej częstotliwości fal radiowych stymulujących głębokie warstwy skóry i dostarczanych za pomocą mikronakłuć. Daje rezultaty w postaci liftingu twarzy, zagęszczenia i odmłodzenia skóry, o trwałych efektach po przebyciu serii zabiegów. Pierwsze efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu, dla pełni rezultatów warto powtórzyć zabieg. Procedura jest bezinwazyjna, a bezpośrednio po niej pacjent może powrócić do codziennych aktywności. Fale radiowe emitowane w zabiegu ogrzewają głębokie warstwy skóry, prowadząc do obkurczenia starych włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów do produkcji nowych. Zabieg rf mikroigłowy można stosować do ujędrniania dowolnych obszarów twarzy i ciała. Przebudowa kolagenowa pozwala na przywrócenie skórze jędrności, elastyczności i napięcia.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!