Kontakt Warszawa

Okolice kolan

cellulit

Ciało

Odsłonięte kolana w pewnym wieku również mogą okazać się zmorą trudną do skorygowania. Tu nadmiar tkanki tłuszczowej i wiotka, często wysuszona i pomarszczona skóra stanowią najważniejsze problemy tej okolicy naszego ciała. Nadmierna ilość kilogramów dotyczyć może ludzi w każdym wieku. Często poza szybką utratą wagi problem wynika z budowy anatomicznej. W przypadku wiotkiej skóry niechciany efekt obserwujemy u osób w wieku 40+ lub nadmiernie korzystających  z kąpieli słonecznych.

Pomarszczona skóra sprawia wrażenie starej i mocno przesuszonej. Warto regularnie i odpowiednio skórę tych okolic pielęgnować. Pomocne stanie się również stosowanie preparatów z mocznikiem, które przeznaczone są do pielęgnacji zrogowaciałej skóry. Lekarze zalecają także stosowanie witaminy A i E, które wpływają na zmniejszenie rogowacenia skóry, a także chronią przed nadmierną utratą wody.

Jeszcze do niedawna nadmiar skóry na kolanach można było usuwać wyłącznie operacyjnie. Obecnie nieestetyczny problem można zniwelować dzięki bezinwazyjnym metodom w gabinetach  medycyny estetycznej, dzięki którym skóra ulega zagęszczeniu i ściągnięciu, zwiększa się jej  napięcie i elastyczność.

Metody na skórę okolicy kolan

Aby ujędrnić skórę okolicy kolan warto sięgnąć po zabiegi poprawiające elastyczność skóry. Doskonale w takim przypadku działa fala radiowa, ale też podczerwień. Zabiegi thermoliftingujące przyczyniają się do skrócenia włókien kolagenowych, intensywnie oddziałując na napięcie, a tym samym uniesienie wiotkiej skóry. Podobne działanie osiągniemy za pomocą sfokusowanych ultradźwięków znanych pod nazwą HIFU. Mają one zastosowanie nie tylko w obszarze twarzy, ale wszędzie gdzie wiotkość może nam doskwierać, również w okolicy kolan. W przypadku gdy mamy do czynienia również z towarzyszącą miejscową otyłością, świetnie sprawdzą się technologie modelujące wykorzystujące np. ultradźwięki lub falę radiową. Obok właściwości ujędrniających, redukują tkankę tłuszczową. Zdarza się, że odpowiednim rozwiązaniem może stać się również zabieg laserowy. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i potrzeb – wszelkie wątpliwości rozwieje konsultacja.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!