Kontakt Warszawa

Uda i „bryczesy”

problemy z brzuchem

Ciało

Uda należą do tych części ciała, które są najbardziej oporne na likwidowanie z nich tkanki tłuszczowej. Prawidłowa dieta i aktywność fizyczna nie zawsze wspomoże likwidację niechcianych efektów nazywanych potocznie „bryczesami”. Jednak zdrowy styl życia jest niezmiernie istotny w profilaktyce i utrzymaniu skóry w dobrej kondycji.

Najczęstszymi przyczynami gromadzenia tkanki tłuszczowej na udach jest nadwaga, a nawet otyłość. Czasami problem wynika z naszej sylwetki – tzw. figura gruszki lub z obrzęku lipidowego albo limfatycznego, kiedy złogi tłuszczu pod skórą tworzą bolesne grudki lub kiedy opuchlizna wywołana jest zastojem limfy w kończynach.

Dobrym sposobem spalania tłuszczu z ud jest niskokaloryczna dieta i ćwiczenia m.in. różnego typu przysiady lub unoszenie nóg bokiem w leżeniu, pilates, skakanie na skakance. Jak wiadomo, w usuwaniu uporczywej tkanki tłuszczowej niezastąpiony jest także masaż – wykonany w gabinecie kosmetycznym, likwiduje również cellulit i ujędrnia skórę. W trudniejszych przypadkach warto rozważyć zabiegi medycyny estetycznej, w tym liposukcję, liposukcję z lipotransferami. Konsultacja ze specjalistami może okazać się przełomowym procesem budowania sylwetki, z której będziemy zadowoleni.

Metody wyszczuplania ud

Z pomocą Pacjentkom w Klinice Krajewski przychodzą najnowocześniejsze technologie, które bezinwazyjnie radzą sobie z tkanką tłuszczową. Jedną z takich jest technologia ultradźwiękowa która sprawdza się w dziecinie wyszczuplania ud, redukcji bryczesów i likwidacji cellulitu. Na tkankę oddziaływują podczas zabiegu zimne i ciepłe ultradźwięki, a następnie fala radiowa unipolarna. Wpływa to uszkodzenie membran komórek tłuszczowych i zmniejszenie ich objętości po całkowitą redukcję. Pomiędzy serią takich zabiegów i całkowicie niezależnie poleca się również endermologię, która to w całkowicie naturalny sposób stymuluje wyszczuplanie obszaru ud. Endermologia ma charakter masażu, którego lata badań potwierdziły właściwości pobudzające skórę do regeneracji i wyszczuplanie. Ważne, aby wykonać zabiegi w serii. Doskonale w tym obszarze sprawdza się również fala uderzeniowa – łącząc z endermologią pozwala na skuteczne i intensywne zmniejszenie obwodu ud. W przypadku dużych nadmiarów tkanki tłuszczowej w okolicy ud sięgamy również po liposukcję wykonywaną przez chirurga plastycznego. Jest to znacznie bardziej inwazyjna forma pozbycia się tłuszczu z ud i bryczesów, niemniej skuteczna i trwała. Konsultacja ze specjalistą w Klinice Krajewski pozwoli dobrać najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązania, które przyniosą oczekiwane rezultaty w potrzebnym czasie.

 

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!