Kontakt Warszawa

Zabiegi kosmetyczne na dłonie – Warszawa

dłonie

Ciało

Zabiegi medyczne na dłonie – Warszawa

Dłonie to wizytówka każdej kobiety. Potrafią zdradzić nie tylko nasz wiek, ale przede wszystkim to, czy o siebie dbamy. Gładkie i wypielęgnowane zawsze będą przyciągać uwagę, a właściwa pielęgnacja to podstawa do zachowania ich piękna.

Skóra rąk jest szczególnie narażona na czynniki zewnętrzne i łatwo ulega wysuszeniu ponieważ posiada niewielką ilość gruczołów łojowych i niedużą ilość tkanki tłuszczowej. Niewielka ilość tkanki tłuszczowej, która z wiekiem dodatkowo maleje, sprawia, że na rękach dobrze widoczne stają się żyłki i ścięgna, co popularnie określamy jako ,,żylaste” lub ,,kościste” dłonie. Z czasem do tych problemów dochodzi spadek elastyczności i jędrności . Wszystko przez włókna kolagenu i elastyny, których z roku na rok ubywa i które przestają pełnić prawidłowo rolę rusztowania skóry. Dodatkowy problem stanowią również plamy i przebarwienia na zewnętrznych częściach dłoni których pojawianie się można tłumaczyć min. złym wpływem promieni słonecznych, na skutek nieprawidłowych przemian barwnika skóry, jak i genetyką.

Jednak w codziennym życiu najbardziej niekorzystne działanie mają środki czystości a raczej detergenty w nich zawarte. Dlatego bardzo ważne jest używanie rękawiczek ochronnych, przy różnego rodzaju pracach domowych, kremów i masek mających działanie ochronne, odżywcze i nawilżające. Bardzo prostym i tanim sposobem na maksymalne nawilżenie skóry dłoni jest tak zwany zabieg parafinowy. Aby dłonie nie zdradzały naszego wieku, należy o nie szczególnie zadbać. Codzienną domową pielęgnację powinny uzupełnić specjalistyczne zabiegi medyczne.

Należy opracować odpowiedni program naprawczy, którego przebieg powinien odbywać się etapowo. Na początek wskazane będzie przeprowadzenie liftingu termicznego, który pobudzi produkcję kolagenu w skórze. Kolejnym etapem mogą być zabiegi: osoczem bogatopłytkowym czy mezoterapia z użyciem embryoblastów lub koktajli witaminowych i kwasu hialuronowego. Dostarczą one skórze substancji niezbędnych do odbudowy, m.in. witamin, minerałów, aminokwasów oraz kwasów nukleinowych.

Kwas hialuronowy pełni przy pielęgnacji dłoni podwójną rolą. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom nawilża skórę, przy czym można go też użyć jako wypełniacza. Dzięki niemu zniknie żylasty wygląd dłoni – preparat przykryje nieestetyczne żyłki, prześwitujące przez cienką skórę. Program dopełniają zabiegi likwidujące przebarwienia. Jasny koloryt dłoni można uzyskać dzięki zastosowaniu terapii laserem frakcyjnym lub Q- swiched. Światło lasera wybiórczo pochłaniane jest przez melaninę, podgrzewa komórki zawierające barwnik powodując ich zniszczenie. Efektem zabiegu laserowego jest rozjaśnienie przebarwień, plam oraz poprawa napięcia i głęboka regeneracja skóry dłoni.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!