Kontakt Warszawa

Piersi

operacje piersi

Ciało

O problemie:

Piersi są jednym z atrybutów kobiecości, nic więc dziwnego, że są często również źródłem kompleksów. Tkanka tłuszczowa z której w dużej mierze składają się piersi ulega, podobnie jak na całym ciele, okazjonalnym zmianom objętości (kiedy tyjemy, lub tracimy wagę). Nie bez wpływu na kondycję piersi są przebyte ciąże i okresy karmienia piersią, ale także odpowiednio dobierana bielizna, sport i pielęgnacja, a także wiek, który powoduje deficyty tkanki tłuszczowej tak samo w obrębie twarzy, tak i piersi. Skóra dekoltu to niezwykle delikatny obszar, który też bardzo chętnie zdradza wiek właścicielki. Jak dbać o skórę dekoltu? Z pomocą przychodzą zabiegi, których zadaniem jest poprawa nawilżenia skóry, stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Trzeba pamiętać również o tym, aby chronić ten obszar przed słońcem, dzięki temu skóra zachowa elastyczność i będzie pozbawiona przebarwień. W przypadku pojawiających się zmian barwnikowych sugerujemy zabiegi laserowe, które pozwalają takowe usunąć, ale też zregenerować skórę. Operacje piersi to dużo bardziej skomplikowane zabiegi o charakterze operacyjnym, a decydujący się na nie, muszą być świadomi wszystkich przeciwwskazań. Wymagają konsultacji z lekarzem chirurgiem, który przeprowadza dokładny wywiad lekarski i dobiera odpowiedni rodzaj implantów – w przypadku powiększenia piersi, albo omawia zabieg w przypadku zmniejszenia piersi lub ich podniesienia.

Metody powiększania piersi

Najskuteczniejszą metodą powiększania piersi jest wszczepienie implantów o odpowiednio dopasowanym rozmiarze i kształcie. Coraz popularniejszą metodą jest również autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej, który pozwala podczas jednego zabiegu wyszczuplić inny obszar – pobrać tkankę tłuszczową np. z ud lub brzucha i przeszczepić ją w piersi.

Męskie piersi

Schorzenie, które powoduje u mężczyzn przerost tkanki w obrębie piersi nazywa się ginekomastią i zdarza się stosunkowo często. Niewielu jednak mężczyzn wie, że można coś z tym zrobić – i tu także z pomocą przychodzi chirurgia plastyczna, która dobiera odpowiednie zabiegi w zależności od stopnia zaawansowania problemu. Niekiedy wymaga to interewncji stricte chirurgicznej, czasem liposukcji obszaru – odessania nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszaru piersi. Efekty są naprawdę zdumiewające i dodają mężczyznom dużo pewności siebie.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!