Kontakt Warszawa

Usuwanie cellulitu – Warszawa

cellulit

Ciało

redukcja cellulitu

Redukcja cellulitu – Warszawa

Cellulit jest przypadłością typowo kobiecą. Pojawia się w wyniku nierównomiernego rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej w wyniku odkładania przepełnionych tłuszczem i toksycznymi produktów przemiany materii .

W takich warunkach dochodzi do powstania obrzęków, zakłócających funkcjonowanie sąsiadujących tkanek łącznych w tym także cyrkulacji krwi i limfy. Niestety proces ten stopniowo się pogłębia. Widoczne stają się nierówności a skóra gąbczasta. Pojawia się mnóstwo grudek i zagłębień.

  1. bez objawów klinicznych- dopiero po ujęciu fałdu widać niewielkiego stopnia pobruzdowanie, w tym czasie pojawiają się zastoje w obrębie mikrokrążenia i gromadzenie tłuszczu przez komórki tłuszczowe
  2. proces stopniowo się nasila, obserwuje się zmianę elastyczności i napięcia skóry- pojawiają się zagłębienia – obraz „skórki pomarańczowej, mamy do czynienia z obrzękiem, w tym stadium uszkodzenie skóry ma charakter kosmetyczny,
  3. skóra jest nierówna bez ucisku, zagłębienia widoczne są przy napinaniu mięśni występuje o tzw. samoistny objaw „skórki pomarańczowej”, przy dotyku wyczuwalne są guzki-spowodowane powstawaniem włókniejących zrazików tłuszczowych
  4. skóra nierówna wyraźne górki, zagłębienia, drobne grudki i guzy – miejsce jest tkliwe, bolesne- bowiem ucisk obejmuje naczynia żylne, komórki tłuszczowe i tkanki łącznej, dochodzi do niedokrwienia tkanek m.in. włókien nerwowych, w tym stadium cellulit staje się chorobą,
  5. ostatnim najbardziej zaawansowanym etapem cellulitu są liczne, duże guzy wywołujące dolegliwości bólowe w miejscach zmienionych chorobowo.

Cellulit można, a nawet należy leczyć. Jest to proces trudny i długotrwały, ale trzeba pamiętać, że im zmiany są mniej zaawansowane, tym lepsze efekty. Bez wątpienia najlepsze rezultaty uzyskuje się stosując skojarzone leczenie cellulitu. Niezbędne jest odpowiednie postępowanie, zabiegi, dieta i właściwa pielęgnacja w domu.

Wysoką skutecznością w walce z cellulitem są metody proponowane przez naszą Klinikę Medycyny Estetycznej. Specjalnie stworzone w tym celu zabiegi mają na celu: działanie przeciwobrzękowe poprzez zastosowanie masaży i drenaży limfatycznych oraz uaktywnienie spalania tłuszczów wewnątrz komórek, a także ich rozbijanie. Tzw. zbity tłuszcz jest rozkładany do trójgicerydów/ wolnych kwasów tłuszczowych, które będą mogły zostać zużyte do procesów wytwarzania energii lub usunięte i zmetabolizowane w wątrobie.

Prócz poprawy mikrokrążenia i rozbicia tkanki tłuszczowej zabiegi działają mocno ujędrniająco i wygładzająco. Mają też korzystny wpływ na rozstępy powodując ich zmniejszenie .

W celu utrzymania korzystnego wyglądu po serii zabiegów, niezwykle istotne znaczenie ma zmiana trybu życia, szczególnie pod paroma aspektami:

  • pielęgnacji skóry– odpowiednie jej nawilżenie, wygładzenie oraz ewentualnie stosowanie preparatów zawierających składniki zmniejszające obrzęk tkanek , przyspieszające metabolizm tłuszczów
  • diety– urozmaicona z ograniczeniem tłuszczów, nadmiaru cukru i soli oraz zawierająca duże ilości płynów, owoców i warzyw
  • ćwiczeń fizycznych– przyśpieszające spalanie tłuszczów, poprawiające mikrokrążenie i zmniejszające obrzęk tkanek- głównie pływanie, bieganie, jazda na rowerze, aerobik.
  • zastosowanie pomocniczo suplementów zmniejszających przepuszczalność naczyń krwionośnych, działa silnie wspomagająco do zabiegów kosmetycznych i kosmetyczno-dermatologcznych.

W Klinice Krajewski proponujemy szeroki wachlarz możliwości redukcji cellulitu. Warto w odpowiedni sposób łączyć ze sobą poszczególne metody, aby uzyskać optymalny efekt i pełną satysfakcję z zabiegów. Nasi specjaliści pomogą Ci w doborze najlepszej dla Ciebie terapii.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!