Kontakt Warszawa

Powiększanie ust – Warszawa

Twarz

Modelowanie ust w Klinice Krajewski – Warszawa

Proces starzenia się ust podobnie jak ogólny proces starzenia się skóry przebiega według ścisłej kolejności. Pierwszym etapem jest odwodnienie, w konsekwencji utrata objętości i jędrności. W miarę spadku nawodnienia, wargi tracą też kolor. Wspomniana utrata objętości i jędrności sprawia że brzegi warg wiotczeją, co znów pobudza proces powstawania zmarszczek słonecznych, którym już trudno jest przeciwdziałać. Nawilżenie jest więc podstawowym warunkiem posiadania pięknego uśmiechu i jego ochrony przed skutkami upływu czasu. Woda jest niezbędna dla utrzymania jędrności skóry i zachowania procesów regeneracyjnych.

Najsilniejszą znaną substancją jest kwas hialuronowy, którego zastosowanie poza wyraźnym wzrostem nawilżenia pozwala na ponowne ukształtowania tkanek śluzówki warg. Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym można spotęgować objętość ust, zmienić delikatnie kształt, podnieść opadające kąciki. Jest to zabieg dla osób w różnym wieku, gdyż spełnia różne oczekiwania. Po zabiegu powiększania, usta są pełniejsze, mocniej zarysowane i nawilżone. Twarz nabiera młodszego wyglądu.

 

Wypełnianie i modelowanie jest świetnym rozwiązaniem dla takich problemów estetycznych jak niesymetryczne usta lub brak proporcjonalności między górną, a dolną wargą. Zastosowanie kwasu hialuronowego przywraca pacjentkom piękny uśmiech i dobre samopoczucie.
Ze względu na różne oczekiwania, każda pacjentka jest inaczej traktowana. Nie zawsze znaczne powiększenie ust jest pożądane, najczęściej delikatny retusz jest wystarczający w ich uwydatnieniu i zachowaniu naturalnego wyglądu.
Zabieg modelowania ust nie wymaga specjalnych przygotowań. Jest to jeden z zabiegów, które można wykonać w przerwie na lunch, a kwas hialuronowy używany do powiększania i modelowania ust jest naturalną substancją bardzo zbliżoną do używanej przy wypełnianiu zmarszczek (bruzd nosowo – wargowych).

Zapraszamy do zapisania się na zabieg w Klinice Krajewski w Warszawie i Radomiu.

Po wstrzyknięciu żelu w usta preparat wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki lub modelując kontur warg – efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się 6-9 miesięcy. Czas ten zależy od indywidualnych cech u danej osoby (ruchy mimiczne) oraz rodzaju użytego preparatu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami.

Bezpośrednio po zabiegu mogą wystąpić reakcje typowe dla każdej iniekcji czyli obrzęk, zaczerwienienie i zasinienie, ból i świąd oraz nadmierna wrażliwość na dotyk w miejscu implantacji żelu. Objawy te ustępują zwykle samoistnie w ciągu 1-2 dni po wstrzyknięciu preparatu w skórę.

W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (sauna, solarium, promienie słoneczne) oraz intensywnego wysiłku fizycznego, a także dotykania i masowania miejsc iniekcji.

 • zaakcentowanie brzegów,
 • wypełnienie czerwieni warg,
 • zwiększenie objętości warg,
 • uniesienie kącików,
 • modelowanie konturu,
 • wypełnienie drobnych zmarszczek,
 • skorygowanie kształtu.

 • kobiety w ciąży i karmiące piersią,
 • miejsca z problemami skórnymi typu zapalnego,
 • infekcje (trądzik, opryszczka),
 • skłonności do bliznowacenia (keloidy),
 • choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych na około 3 dni przed zabiegiem.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!