Kontakt Warszawa

Oponka na brzuchu

problemy z brzuchem

Ciało

Nadmiar tkanki tłuszczowej, który gromadzi się w okolicy brzucha to tzw. oponka. Problem ten dotyka nie tylko osób z nadwagą, ale również uprawiających sport. Głównym
powodem powstawania oponki jest brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa dieta i nieprawidłowy sen. To efekt wielu lat zaniedbań i niestosowania się do zasad dotyczących zdrowego stylu życia. Spożywanie dużych ilości napojów słodzonych jest także przyczyną gromadzenia się tłuszczu na brzuchu, a wysoka zawartość cukru wzmaga apetyt. W prawidłowej diecie ważne jest także regularne spożywanie posiłków oraz ich pora – rezygnujmy ze zbyt późnych i ciężkostrawnych kolacji.

Pozbycie się niechcianej oponki jest procesem trudnym i wymaga konsekwencji, gdyż zapasy tłuszczu zgromadzone na brzuchu usuwane są najpóźniej. W podstawowym planie pozbycia się oponki warto uwzględnić odpowiednią dietę, ćwiczenia wspomagające i regenerację. Jeśli nasz organizm nie otrzyma wystarczającej dawki snu wzmaga się produkcja kortyzolu – hormonu stresu, który odpowiedzialny jest w dużej mierze za odkładanie tłuszczu w dolnej części ciała.

Pomimo wielkich prób wielu osobom nie udaje się jednak pozbyć nadmiaru tłuszczu wokół talii. Na szczęście medycyna estetyczna potrafi łatwo rozprawić się z tym problemem i wesprzeć w walce o piękną sylwetkę.

Metody pozbycia się oponki na brzuchu

Istnieje szereg zabiegów, które pozwalają na pozbycie się uporczywie gromadzącej się w okolicy brzucha tkanki tłuszczowej. W zależności od „wielkości” oponki i pewnych predyspozycji dopasowujemy zabiegi, tak by osiągnąć oczekiwany efekt. Przy kształtującej się oponce, krótkotrwałym zaniedbaniu, proponujemy szereg zabiegów nieinwazyjnych, komfortowych, ale znacząco wpływających na stopień „zbicia” tkanki tłuszczowej i stymulację do uwalniania komórek tłuszczowych z tego obszaru. Niewątpliwie Accent Prime staje się naszym „złotym standardem” w tym zakresie i Pacjenci bardzo chętnie korzystają z tego unikalnego połączenia technologii ultradźwiękowej i fali radiowej, przede wszystkim z powodu spektakularnych efektów. Zabieg ten jest również komfortowy i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Doskonale łączy się z LPG Alliance, chociaż endermologia jest także doskonałym zabiegiem wyszczuplającym samym w sobie. To nie jedyne nieinwazyjne metody usuwania „oponki” na brzuchu, ale warto wiedzieć, że nie zawsze przyniesie to tak spektakularny efekt jakiego Pacjent oczekuje, dlatego w swojej ofercie posiadamy również Slim Lipo, które pozwala nam wyszczuplić znacznie większe obszary i usunąć trwale tkankę tłuszczową. Liposukcja to niezwykle skuteczna metoda wyszczuplenia brzucha, jednak wymaga ona przygotowania i pogodzenia się z pewnym okresem rekonwalescencji. Jednak najważniejsze to poddać się specjalistycznej konsultacji i poznać możliwości, jakie posiadamy w ofercie, a następnie wybrać odpowiednie rozwiązanie lub połączenie metod.

Dowiedz się więcej

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!