Kontakt Warszawa

Oponka na brzuchu

problemy z brzuchem

Ciało

Nadmiar tkanki tłuszczowej, który gromadzi się w okolicy brzucha to tzw. oponka. Problem ten dotyka nie tylko osób z nadwagą, ale również uprawiających sport. Głównym
powodem powstawania oponki jest brak aktywności fizycznej, nieprawidłowa dieta i nieprawidłowy sen. To efekt wielu lat zaniedbań i niestosowania się do zasad dotyczących zdrowego stylu życia. Spożywanie dużych ilości napojów słodzonych jest także przyczyną gromadzenia się tłuszczu na brzuchu, a wysoka zawartość cukru wzmaga apetyt. W prawidłowej diecie ważne jest także regularne spożywanie posiłków oraz ich pora – rezygnujmy ze zbyt późnych i ciężkostrawnych kolacji.

Pozbycie się niechcianej oponki jest procesem trudnym i wymaga konsekwencji, gdyż zapasy tłuszczu zgromadzone na brzuchu usuwane są najpóźniej. W podstawowym planie pozbycia się oponki warto uwzględnić odpowiednią dietę, ćwiczenia wspomagające i regenerację. Jeśli nasz organizm nie otrzyma wystarczającej dawki snu wzmaga się produkcja kortyzolu – hormonu stresu, który odpowiedzialny jest w dużej mierze za odkładanie tłuszczu w dolnej części ciała.

Pomimo wielkich prób wielu osobom nie udaje się jednak pozbyć nadmiaru tłuszczu wokół talii. Na szczęście medycyna estetyczna potrafi łatwo rozprawić się z tym problemem i wesprzeć w walce o piękną sylwetkę.

Metody pozbycia się oponki na brzuchu

Istnieje szereg zabiegów, które pozwalają na pozbycie się uporczywie gromadzącej się w okolicy brzucha tkanki tłuszczowej. W zależności od „wielkości” oponki i pewnych predyspozycji dopasowujemy zabiegi, tak by osiągnąć oczekiwany efekt. Przy kształtującej się oponce, krótkotrwałym zaniedbaniu, proponujemy szereg zabiegów nieinwazyjnych, komfortowych, ale znacząco wpływających na stopień „zbicia” tkanki tłuszczowej i stymulację do uwalniania komórek tłuszczowych z tego obszaru. Pacjenci bardzo chętnie korzystają z połączenia technologii ultradźwiękowej i fali radiowej, przede wszystkim z powodu efektów. Zabieg ten jest również komfortowy i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Doskonale łączy się z endermologią, chociaż endermologia jest także doskonałym zabiegiem wyszczuplającym samym w sobie. To nie jedyne nieinwazyjne metody usuwania „oponki” na brzuchu, ale warto wiedzieć, że nie zawsze przyniesie to tak spektakularny efekt jakiego Pacjent oczekuje, dlatego alternatywą inwazyjną jest liposukcja laserowa, która pozwala nam wyszczuplić znacznie większe obszary i usunąć trwale tkankę tłuszczową. Liposukcja to niezwykle skuteczna metoda wyszczuplenia brzucha, jednak wymaga ona przygotowania i pogodzenia się z pewnym okresem rekonwalescencji. Jednak najważniejsze to poddać się specjalistycznej konsultacji i poznać możliwości, jakie posiadamy w ofercie, a następnie wybrać odpowiednie rozwiązanie lub połączenie metod.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!