Kontakt Warszawa

Cienie i worki pod oczami

lifting

Cienie i worki pod oczami

Cienie i worki pod oczami od razu przykuwają wzrok, a oczy to pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę patrząc w lustro. Są one odzwierciedleniem wyrazu naszej twarzy. Piękne spojrzenie sprawia, że twarz wydaje się promienna i pełna blasku. Niestety pierwsze oznaki starzenia pojawiają się właśnie w okolicy oczu. Skóra w tym obszarze jest delikatna, cienka i bardzo wrażliwa. W budowie od innych miejsc różni się brakiem gruczołów łojowych i słabszym drenażem naturalnym. Stąd też jest bardziej narażona na powstawanie zmarszczek, sińców i obrzęków.

Cienie i worki pod oczami – co je powoduje?

Cienie pod oczami mogą być spowodowane nierównomierną pigmentacją wtedy są nazywane cieniami barwnikowymi lub mogą być skutkiem nadmiernie widocznych naczyń krwionośnych – cienie naczyniowe. Nasilają się z wiekiem, przy dużym zmęczeniu oraz przy pogorszeniu stanu zdrowia.

Opuchniecie i obrzęki powiek są skutkiem osłabienia drenażu skóry.

Innym powodem „zmęczonych oczu” jest opadająca tkanka tłuszczowa powieki. Tkanka tłuszczowa powiek jest utrzymywana przez cienką ścianę z tkanki włóknistej, zwaną przegrodą oczodołową, która z czasem rozciąga się, mocno utrzymywana w młodości, może uwypuklić się z wiekiem, powodując powstanie „workowatych” powiek górnej i dolnej.

Terapia tego typu zmian, jest zwykle bardzo trudna i wymaga od pacjenta cierpliwości. Jednak w naszej Klinice poprzez wprowadzanie innowacyjnych metod i łączenie w odpowiedni sposób kilku możliwości staramy się w skuteczny sposób walczyć nawet z trudnymi problemami estetycznymi, tak aby w jak najkrótszym czasie uzyskać najlepsze efekty i pełną satysfakcję pacjentów.

Masz pytania?

Masz dodatkowe pytania? Napisz do nas! Wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i doradzimy w kwestii zabiegu!