UVB 311 & UVA – Terapia

Leczenie łuszczycy i bielactwa – terapia UVB 311 & UVA

W Klinice Krajewski mogą Państwo skorzystać z kabiny najnowszej generacji, która emituje światło UVA i UVB 311 nm. Jest to perfekcyjna długość światła, wyróżniająca się największą skutecznością w leczeniu łuszczycy, bielactwa, jak również innego rodzaju schorzeń czy zapaleń skóry. Jest to kabina o bardzo dużej mocy (100 świetlówek TL01) oraz pełnym bezpieczeństwie stosowania. Specjalny system komputerowy dostosowuje natężenie promieniowania do sylwetki konkretnej osoby. Umożliwia on również emitowanie stałej dawki promieniowania na każdą część naświetlanej powierzchni ciała. Dlatego też ryzyko wystąpienia skutków ubocznych promieniowania jest minimalne. Bezpieczeństwo pacjentów jest więc o wiele większe niż w przypadku standardowych urządzeń. Fototerapia UVB 311 nm może być z powodzenia stosowana także u dzieci.

Leczenie bielactwa

Naświetlania prowadzone są pod czujną opieką lekarską, zazwyczaj równolegle z leczeniem farmakologicznym, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie doskonałych, o wiele trwalszych wyników. Aby rozpocząć naświetlanie niezbędna jest kwalifikacja dokonana przez dermatologa. W czasie fototerapii pacjenci znajdują się pod stałą kontrolą lekarską. Jest to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod leczenia bielactwa.

Czas trwania terapii jest zależny od tego jak konkretna osoba reaguje na światło. Osoby o jaśniejszej karnacji powinny na początku skupić się na krótszych naświetleniach, natomiast osoby o karnacji ciemniejszej powinny być naświetlane dłużej. Aby lepiej monitorować naświetlania osób poddających się leczeniu łuszczycy, bielactwa czy innych schorzeń, niezbędne jest prowadzenie tabeli, dzięki czemu samo leczenie stanie się o wiele bardziej bezpieczne. Terapia działa skutecznie, tylko w momencie kiedy pacjenci przestrzegają tygodniowego rozkładu naświetleń.

Leczenie łuszczycy

Leczenie łuszczycy z wykorzystaniem promieniowania UVB 311 nm uznawane jest obecnie za najbezpieczniejszą metodę fototerapii. Nie powoduje skutków ubocznych i ma zdecydowanie słabsze działanie kancerogenne niż inne znane typy naświetlań. Naświetlanie w terapii chorób skóry pozwala uzyskać długotrwałe okresy remisji. Leczenie bielactwa tą metodą przynosi pozytywne rezultaty, ponieważ promieniowanie ultrafioletowe aktywizuje melanocyty, które zachowały się w obrębie plam bielaczych. Plamy mogą stać się mniej widoczne. Dla uzyskania dobrych wyników niezbędna jest systematyczność naświetlań.

Zapraszamy na zabiegi leczenia łuszczycy i bielactwa do Kliniki Medycyny Estetycznej Klinika Krajewski w Warszawie.

WSKAZANIA:

  • choroby pochodzenia alergicznego (atopowe zapalenie skóry, przewlekłe stany wypryskowe)
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • liszaj płaski,
  • przyłuszczyce i niektóre chłoniaki skórne,
  • w specyficznych przypadkach nadwrażliwości na światło słoneczne.

PRZECIWWSKAZANIA:

Zapisz się na wizytę już dziś!

Call Now Button