Jakie zastosowanie w kosmetologii mają fale radiowe?
Wiele zabiegów oferowanych przez renomowanie kliniki medycyny estetycznej wymaga zastosowania fal radiowych. Pod wpływem działania promieniowania elektromagnetycznego w tkankach wydzielane jest bowiem endogenne ciepło, które stymuluje różne procesy zachodzące w naszym organizmie, w tym regenerację włókiem kolagenowych. W efekcie skóra staje się bardziej elastyczna, wyraźnie jędrniejsza i widocznie wygładzona.
Właściwości zabiegów wykorzystujących fale radiowe
Przy zabiegach z dziedziny kosmetologii i medycyny estetycznej stosuje się fale radiowe, których częstotliwość mieści się w przedziale od 3 do 7 MHz. W ten sposób tkanki podgrzewane są do temperatury ok. 55°C. Skutkuje to zwiększeniem gęstości włókien kolagenowych, rozszerzeniem naczyń krwionośnych i przyspieszeniem przepływu krwi i tlenu, a także pobudzeniem fibroblastów do intensywnej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.
Specjalista przeprowadzający zabieg w pełni kontroluje częstotliwość impulsów oraz dawki energii, dlatego zabiegi wykorzystujące fale radiowe są w pełni bezpieczne i komfortowe. Ponadto specjalny system chłodzenia chroni naskórek przed uszkodzeniem pod wpływem działania wysokiej temperatury.
Pierwsze rezultaty widoczne są zazwyczaj od razu po wykonaniu zabiegu, ale pełny efekt można zaobserwować po kilku tygodniach od zabiegu.
Efekty kuracji
Rozmaite zabiegi wykorzystujące fale radiowe, które dostępne są w renomowanych klinikach medycyny estetycznej, umożliwiają wygładzenie oraz znaczną poprawę napięcia skóry. Fale radiowe przyczyniają się również do wyrównania owalu twarzy, zmniejszenia widoczności blizn czy spłycenia zmarszczek mimicznych w okolicach nosa, czy ust. Zabiegi tego rodzaju pozwalają również widocznie zredukować cellulit.
Zabiegi wykorzystujące fale radiowe mogą dawać bardzo korzystne rezultaty. Jednak warto wykonywać je wyłącznie w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej, które dysponują nowoczesnym sprzętem i doświadczonymi specjalistami.