Zmarszczki są jednym z głównych objawów starzenia się skóry. Zaczynają pojawiać się między 25 a 30 rokiem życia, najczęściej najpierw w okolicach oczu. Z czasem jest ich coraz więcej. Jedną z charakterystycznych grup są zmarszczki statyczne. Czym się wyróżniają?
Zmarszczki statyczne – charakterystyka
Są utrwaleniem zmarszczek sennych oraz mimicznych, które zazwyczaj pojawiają się jako pierwsze na naszej twarzy. W naskórku, oprócz zmarszczek, pojawiają się także przebarwienia.
Jeżeli doszło do utrwalenia zmarszczek statycznych, niestety nie będziesz ich w stanie wypełnić standardowymi kremami nawilżającymi. Nieskuteczne są także typowe kremy przeciwzmarszczkowe. Warto je stosować wyłącznie jako profilaktykę zapobiegającą utrwalanie zmarszczek statycznych. Gdy jednak już się pojawią, ich stosowanie na niewiele się zda.
Warto pielęgnować skórę, regularnie ją złuszczać, aby nie dopuścić do trwałych zmian, które mają efekt postarzający. Najlepiej jest stosować preparaty, w których składzie znajdują się kwasy AHA, BHA oraz retinol. Bardzo dobrze, w celu zapobiegania, na zmarszczki statyczne działa peeling kwasowy i zabiegi z retinolem w gabinecie medycyny estetycznej. Warto także pomyśleć o mikrodermabrazji czy mezoterapii
Walcz ze zmarszczkami i utratą jędrności
Mezoterapia mikroigłowa to zabieg o działaniu profilaktycznym, dzięki któremu możesz zapobiec wystąpieniu oznak starzenia się skóry i utraty jędrności. Urządzenie przypomina długopis. Umieszczone w nim pulsacyjne igiełki poprzez wielokrotne nakłucia wprowadzają substancje aktywne w głębokie warstwy skóry regenerując ją i odżywiając.
Powstające w trakcie zabiegu mikroskopijne otwory pobudzają do syntezy nowe włókna kolagenowe, co prowadzi do poprawy jędrności i gładkości skóry. Dzięki temu zabiegowi można zapobiegać powstawaniu zmian na całej powierzchni twarzy.