Kontakt Warszawa
Medycyna estetyczna na pomoc w walce z rozstępami

Niestety walka z rozstępami bywa trudna i złożona, dlatego dziś przyjrzymy się temu temu skomplikowanemu problemowi i wskażemy jeden ze sposobów na jego redukcję. Rozstępy mają dwa stadia rozwoju – początkowo są to czerwone, mniej lub bardziej wyniosłe i linie przebiegające równolegle w skórze, później zaś zmieniają barwę na białą i zmieniają strukturę, stając się wklęsłymi. Swoim wyglądem przypominają blizny, a powstają w wyniku zbyt szybkiego rozciągnięcia skóry, np. podczas dojrzewania, ciąży czy wahań masy ciała.

Wsparcie kosmetologa

Dostępne w sklepach kremy i preparaty na rozstępy niestety nie są w stanie poradzić sobie z rozstępami, mają jedynie znaczenie pielęgnacyjne. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie dzięki specjalistycznym zabiegom  dermatologicznym można pozbyć się z nieestetycznymi zmianami.  Dobrym początkiem jest terapia mikroigłowa. Urządzenie przy pomocy 12 drobnych igieł uszkadza skórę, docierając aż do warstwy skóry właściwej. Dzięki temu uruchamia naturalne procesy regeneracyjne, których wynikiem jest przebudowa skóry właściwej i wzmocnienie tkanki skórnej. Sukcesywnie rozstępy zmieniają swoją strukturę i ulegają stopniowej naprawie. Jest to jeden z pierwszych etapów przygotowujących skórę do dalszych zabiegów przy zastosowaniu kombinacji różnych terapii laserowych, działających na różnych głębokościach, o różnym efekcie termicznym zarówno mini, nano i picoseckundowymi – w zależności od obrazu klinicznego.

Dla zwiększenia korzyści można również zastosować zabiegi mezoterapii, koktajlami z substancji aktywnych a także wysokostężonego osocza bogatopłytkowego  PRP Angel. Połączenie różnych terapii klinicznych umożliwia głębokie i skuteczne działanie, skóra zaczyna produkować kolagen i elastynę i przebudowuje się, powstają nowe sktruktury , w wyniki czego rozstępy zanikają a skóra staje się gładka i napięta.

To tylko namiastka możliwości medycyny estetycznej – dowiedz się więcej o metodach walki z rozstępami w Klinice Krajewski, w której otrzymasz pomoc doświadczonych dermatologów i kosmetologów.