Kontakt Warszawa
Medycyna estetyczna na pomoc w walce z rozstępami

Niestety walka z rozstępami bywa trudna i złożona, dlatego dziś przyjrzymy się temu temu skomplikowanemu problemowi i wskażemy jeden ze sposobów na jego redukcję. Rozstępy mają dwa stadia rozwoju – początkowo są to czerwone, mniej lub bardziej wyniosłe i linie przebiegające równolegle w skórze, później zaś zmieniają barwę na białą i zmieniają strukturę, stając się wklęsłymi. Swoim wyglądem przypominają blizny, a powstają w wyniku zbyt szybkiego rozciągnięcia skóry, np. podczas dojrzewania, ciąży czy wahań masy ciała.

Wsparcie kosmetologa

Dostępne w sklepach kremy i preparaty na rozstępy niestety nie są w stanie poradzić sobie z rozstępami, mają jedynie znaczenie pielęgnacyjne. Najlepszym rozwiązaniem jest więc wizyta w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie dzięki specjalistycznym zabiegom  dermatologicznym można pozbyć się z nieestetycznymi zmianami.  Dobrym początkiem jest terapia mikroigłowa. Uruchamia naturalne procesy regeneracyjne, których wynikiem jest przebudowa skóry właściwej i wzmocnienie tkanki skórnej. Sukcesywnie rozstępy zmieniają swoją strukturę i ulegają stopniowej naprawie. Jest to jeden z pierwszych etapów przygotowujących skórę do dalszych zabiegów przy zastosowaniu kombinacji różnych terapii laserowych, działających na różnych głębokościach, o różnym efekcie termicznym zarówno mini, nano i picoseckundowymi – w zależności od obrazu klinicznego.

Dla zwiększenia korzyści można również zastosować zabiegi mezoterapii, koktajlami z substancji aktywnych a także wysokostężonego osocza bogatopłytkowego. Połączenie różnych terapii klinicznych umożliwia głębokie i skuteczne działanie, skóra zaczyna produkować kolagen i elastynę i przebudowuje się, powstają nowe sktruktury , w wyniki czego rozstępy zanikają a skóra staje się gładka i napięta.

To tylko namiastka możliwości medycyny estetycznej – dowiedz się więcej o metodach walki z rozstępami w Klinice Krajewski, w której otrzymasz pomoc doświadczonych dermatologów i kosmetologów.