Kontakt Warszawa
Metoda na jednolitą, piękną skórę

Pajączki, naczynka, teleangiektazje – to różne nazwy problemu rozszerzonych naczyń na twarzy. Jakby go jednak nie nazywać, to trzeba podkreślić fakt, że istnieje metoda, która gwarantuje skuteczne i bezpieczne pozbycie się zmian naczyniowych, i z której chętnie w naszej Klinice korzystamy.

Naczynka na celowniku

Poszukiwania odpowiedniego rozwiązania na zmiany naczyniowe – które będzie szybkie i skuteczne, zakończone. Śmiało można określić technologię Icon® unikatową. Oprócz usuwania przebarwień, odmładzania, redukcji zmarszczek czy rozstępów, dzięki specjalnej głowicy MAX G, przynosi doskonałe rezultaty również w obszarze redukcji zmian o charakterze naczyniowym. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, jednak z uwagi na konieczność ograniczenia ekspozycji na słońce w trakcie serii zabiegów i 4 tygodnie po jej zakończeniu, jesień, zima i wczesna wiosna to idealny czas aby z niego skorzystać.

Skąd ta skuteczność?

Zabieg z wykorzystaniem głowicy MAX G polega na emisji wiązki światła za pomocą impulsu, która obkurcza naczynie krwionośne, prowadząc do jego wchłonięcia, a tym samym zniknięcia. Podczas przykładania głowicy do skóry, impulsowi towarzyszy błysk oraz odczucie chwilowego ukłucia. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od wielkości obszaru zabiegowego, zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut. Przez cały czas oczy pacjenta są chronione specjalnymi okularami aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo procedury. Po zabiegu może być widoczne lekkie zaczerwienienie i uczucie pieczenia, niekiedy pojawia się delikatna opuchlizna, które mogą utrzymywać się do 24 godzin. Zazwyczaj jednak pacjenci zapominają o zabiegu dużo szybciej, a natychmiast po mogą obserwować doskonałe efekty. W zależności od zaawansowania problemu zabieg może wymagać powtórzeń w odstępach kilku tygodni. Przez tydzień po nim zaleca się delikatną pielęgnację skóry, unikanie peelingów, ciepłych kąpieli, nagłych zmian temperatur, alkoholu i ostrych przypraw, które mogą powodować intensywniejszą pracę naczyń krwionośnych. Przeciwskazania do zabiegu są typowe jak dla zabiegów laserowych – ciąża, padaczka, fotodermatozy, przyjmowanie leków i ziół uwrażliwiających skórę na światło (nagietek, dziurawiec), nowotwory, nieustabilizowana cukrzyca, choroby tkanki łącznej. Opalenizna na skórze jest również przeciwskazaniem do zabiegu, zalecamy zrezygnowanie z opalania minimum na miesiąc przed zabiegiem. Efekty zdumiewają, stąd z ogromną przyjemnością rekomendujemy zabieg dla wszystkich, którzy zmagają się z nieestetycznymi pajączkami i chcą ujednolicić koloryt swojej skóry.